2014 metais Vilniaus dailės akademijos absolventas Rapolas Gražys „Jaunojo dizainerio prizo“ konkursui sukūrė pirmąją „Lava Drops“ gitarą. Šiuo metu lietuviško gitarų prekės ženklo linija gerokai praplėsta, joje gitaros, pagamintos iš 50 mln. metų senumo juodojo Baltijos gintaro.
Visi šio dizainerio tyrėjo muzikiniai instrumentai įkvėpti gamtos ir naujausių technologijų. Unikalia ir specialiai jam sukurta „Lava Drops“ gitara groja 12 „grammy“ apdovanojimų laureatas, roko legenda Jackas White‘as.
R. Gražys ką tik grįžo iš Dalaso „Solidworks World 2019“ konferencijos, kur pristatė visiškai naują būtent šiai progai sukurtą „Lava Drop X“ gitaros modelį. Kartu su gitaristu Robertu Semeniuku ir naująja „Lava Drop X“ gitara jis surengė abejingų nepaliekantį roko pasirodymą šešiems tūkstančiams „Solidworks World 2019“ dalyvių.
Kaip sekėsi „Solidworks World 2019“? Ar pavyko užmegzti kokių naudingų kontaktų?
Sekėsi tiesiog puikiai. „Lava Drops“ instrumentai buvo pristatyti stebint net 6000 žmonių auditorijai, be to, iš Dalaso, Teksaso valstijos vyko tiesioginė transliacija visam pasauliui.
Pristatyti savo kūrybą ir „Lava Drops“ instrumentus tokiai auditorijai buvo išties nemažas įvykis. Susilaukiau labai daug dėmesio iš dalyvių lankytojų ir organizatorių. Taip pat užmezgiau begales naudingų kontaktų.
Gal pastebėjai kokių tendencijų, kas ten įdomiausiai šiemet prisistatė?
Konferencija skirta „Solidworks“ programinės įrangos naudotojams – jos naujovių ir atnaujinimų pristatymui. Taip pat čia vyko ir paroda, kurios metu prisistatė technologines inovacijas kuriančios įmonės, tarp kurių buvo naujos kartos 3D spausdintuvų gamintojai, industrinės įrangos gamintojai, virtualiosios inžinerijos kūrėjai, aviacijos inžinieriai, trimačio modeliavimo ir projektavimo įmonės bei „Lava Drops“.
Kas domėjosi naujuoju „Lava Drop X“? Kuo išskirtinis šis modelis, kurtas būtent šiai konferencijai?
Šiai parodai sukūriau „Lava Drop X the xDesign Edition“ – specialų modelį, kuris atspindėjo „Solidworks“ ir jų naujos programos papildymo „xDesign“ pradžią. „Lava Drop X“ modelis pagamintas, naudojant lietuviško klevo bei sapele medienos derinį su „neck-trough“ technologija. Gitaros pirštlentė pagaminta iš „Ebony“ medienos. Visą gitaros korpusą juosia aliuminio kontūras, kuris susijungęs su medienos dalimis suteikia instrumentui ilgesnį rezonansą ir vibraciją. Tai itin aiškiai skambantis instrumentas, kurį sukurti įkvėpė gamtos/natūros ir ateities bei moderniųjų technologijų sintezės.
Kaip pavyko surinkti tokią minią pasiklausyti kaip Robertas Semeniukas groja su „Lava Drop X“?
Buvau pakviestas pristatyti „Lava Drops“ idėją ir viziją per pačią pagrindinę „Solidworks World 2019“ sesiją, kurios klausėsi didžiausias žmonių kiekis per visą konferenciją – 6000 žiūrovų.
Mano pristatymo pranešimo tema vadinosi: „Harmony of Whispering Nature – Instruments that Inspire Creativity” (išvertus iš anglų kalbos: „Šnabždanti visatos harmonija – instrumentai inspiruojantys kūrybiškumą“).
Ant scenos kartu su bendrovės „INRE“ vadovu Vladimiru Popovu bei „Solidworks“ CEO Gianu Paolo Bassi pristatėme Lietuvą tarptautinei auditorijai, kaip veržlią, novatorišką ir gebančią kurti pridėtinę vertę šalį, kuriai rūpi ateities dizaino sprendimai.
Tam, kad įspūdingai pristatyčiau savo kuriamus instrumentus (be savo pranešimo ir kalbos), dar pakviečiau bičiulį ir puikų muzikantą Robertą Semeniuką, kuris mielai sutiko sugroti kelias minutes stipraus gero roko scenoje, po kurio pasirodymo pakėlėme visą minią ant kojų.
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=lsghJzpSPGw&t=4208s”][/su_youtube]Ar buvo dar įdomių pranešimų ir žmonių, kurie dalinosi patirtimis?
Buvo keletas labai įdomių pranešimų, kurie taip pat kalbėjo per pagrindines sesijas. Vienas tokių – Jimas McKelvey – „Square“ įmonės įkūrėjas bei Lelandas Melvinas – NASA astronautas.
Gal buvo kokių kitų žinomų muzikantų (ar kitos srities atstovų), kurie taip pat išbandė „Lava Drop X“?
JAV yra muzikos ir gitarų kraštas, ten bene kas antras groja kokiu nors instrumentu. Nors pati konferencija skirta inžinieriams, technologams ir jų atstovams, tarp jų atsirado nemažai muzikos gerbėjų bei gitaristų. Tad „Lava Drop X“ išbandė ne vienas muzikantas ir mėgėjas.
Gal kilo naujų idėjų modelio patobulinimui arba naujų produktų sukūrimui?
Šiuo metu galva sukasi naujomis idėjomis, kurios prasidėjo dar iki parodos ir kilo parodos metu. Manau, greitu metu tikrai išvysite kai ką naujo „Lava Drops“ socialiniuose tinkluose ir puslapyje www.lava-drops.com.
Ar pavyko ką nors pamatyti už suvažiavimo ribų? Kaip sekėsi kelionėje?
Kelionė buvo gan trumpa ir koncentruota, tad nebuvo daug laiko poilsiui ir susipažinimui su apylinkėmis. Kadangi tai jau ne pirmas mano kartas Dalase, žinojau kur važiuoju. Juk tai Kaubojų kraštas!
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=UF9IGr6tgR0″][/su_youtube]