Top Baneris

Lietuvio architekto projektas Latvijos statybos apdovanojimuose neturėjo lygių

2019 gegužės 31 d.
KOMFOVENT gamykla Rygoje
Įmonės KOMFOVENT gamykla Rygoje.
Pasidalykite straipsniu

Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje, kurį rengia valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos, bendradarbiaudamos su leidiniais „Latvijos architektūra“ bei „Latvijos statyba“.

Konkursui pristatytus darbus vertina valstybės ir savivaldybių atstovai, verslo įmonių vadovai, architektai, nekilnojamojo turto vystytojai, diplomatai. Šiemet vykęs konkursas sulaukė per 140 dalyvių iš Latvijos ir užsienio šalių, kurie varžėsi 10 skirtingų nominacijų.

KTU dėstytojo D. Šarakausko projektas išrinktas nugalėtoju nominacijoje „Gamybos ir logistikos centrai“. Tai lietuvių įmonės „Amalva Baltija“ KOMFOVENT gamyklos, kuri pastatyta Latvijoje, Rygoje, pastato projektas. Šioje gamykloje gaminami vėdinimo sistemos įrenginiai.

Dalius Šarakauskas

Dalius Šarakauskas.

„Nors įdomių projektų ir įvairių laimėjimų mano karjeroje nemažai, tačiau darbų įvertinimas vietiniuose ir tarptautiniuose konkursuose visada svarbus. Dirbdamas prie kiekvieno projekto, tikiu tuo, ką darau, nedarau sau nuolaidų, o rengiant šį projektą netrūko sunkumų bei iššūkių, todėl jo įvertinimas – šiek tiek netikėta, bet maloni žinia“, – sakė architektas D. Šarakauskas.

Konkurso organizatorių pranešime teigiama, kad KTU dėstytojo D. Šarakausko projektui aukščiausias įvertinimas suteiktas atsižvelgiant į šiuolaikišką ir kokybišką architektūrinį sprendimą bei pastato eksploatacines savybes: novatoriškų medžiagų panaudojimą, puikaus fasadų sistemos komponavimą ir dienos šviesos integravimą į biuro patalpas. Pastato konstrukcijai būdinga aukšta kokybė ir daug nestandartinių sprendimų, siekiant kuo aukštesnio energinio efektyvumo (beveik nulinio energijos suvartojimo). Naudojama rekuperacinė sistema su šilumos atgavimu. Konkurso komisija pripažino, kad šios gamybinės patalpos yra tvarios ir draugiškos aplinkai.

Konkurso organizatoriai rekomendavo pastatą pristatyti kitame Latvijoje vykstančiame konkurse „Tvaraus pastato projektas 2019“. „Manome, kad pastatas yra konkurencingas ir nusipelno platesnio pripažinimo kaip gerosios praktikos pavyzdys“, – teigiama konkurso organizatorių pranešime.

D. Šarakauskas beveik dešimtmetį dėsto KTU Statybos ir architektūros fakultete, nuo 1991 m. vadovauja individualiai projektavimo įmonei, yra Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus valdybos narys. Jis specializuojasi gamybinių-pramoninių, visuomeninių pastatų ir gyvenamųjų namų projektavime, kuria teritorijų planus. Tarp jo darbų – Šalčininkų geležinkelio stotis su pasienio kontrolės postu ir muitine, Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato pastatas, Utenos autobusų stotis, ne viena jo projektuota gamykla pripažinta geriausiu projektu Lietuvoje ir užsienyje. 2010 metais Kauno Nemuno salos ir aplinkinių teritorijų sutvarkymo konkurse jo kartu su kolegomis sukurta urbanistinė idėja buvo įvertinta pirmąja vieta. Šiuo metu architektas projektuoja NATO operacijų valdymo centrą ir amunicijos sandėlį Zoknių oro uoste, dalyvauja „Rail Batica“ projektavime.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video