Vokiečiai su lietuviais darkart pasidalijo patirtimi, kaip kompleksiškai atnaujinti miestų gyvenamuosius rajonus. Savo įžvalgomis su šalies savivaldybių vadovais ir už energetiką atsakingais specialistais pasidalijo Vokietijos federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos specialistas Marco Hache ir energinio efektyvumo didinimo bei apšvietimo ekspertė Sabine Piller.
Nevyriausybinės organizacijos „Būsto iniciatyva Rytų Europoje“ direktorius Knut Höller išsamiai supažindino su Vokietijos aplinkos apsaugos inovacijų programa užsienio šalims.
Vokietijos ekspertus į šį seminarą-diskusiją pakvietė Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), kartu su Viešųjų investicijų plėtros agentūra pradėjusi seminarų, skirtų kompleksiniam energinio efektyvumo didinimo projektų įgyvendinimui šalies savivaldybėse, ciklą.
Pagrindinis šių seminarų tikslas – pasinaudojant užsienio šalių patirtimi supažindinti savivaldybių specialistus su kompleksiniu energinio efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimu, šių priemonių integravimu į savivaldybių jau parengtas energinio efektyvumo didinimo programas, pasidalyti geraisiais Vakarų Europos pavyzdžiais, pristatyti galimas finansavimo sąlygas ir priemones.
Lietuvos savivaldybių sukaupta daugiabučių renovacijos patirtis, pasak BETA direktoriaus Valiaus Serbentos, jau leidžia nuo pavienių pastatų modernizavimo palaipsniui pereiti prie kompleksinio viso kvartalo atnaujinimo, modernizuojant šilumos gamybą ir tiekimą, gatvių apšvietimo tinklus, inžinerinę infrastruktūrą ir t. t.
Praėjusiais metais Aplinkos ministerijos ir Vokietijos federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos pasirašyta sutartis sudaro galimybę mūsų šalies savivaldybėms teikti paraiškas inovatyviems projektams įgyvendinti ir gauti ne tik techninę bei ekspertinę, bet ir finansinę Vokietijos paramą. Tokius projektus jau yra pradėjusios rengti kelios šalies savivaldybės. Jos dar šiemet planuoja pateikti paraiškas Vokietijos vyriausybei.
AM inf.