Top Baneris

Lietuva tikisi pasinaudoti Vokietijos patirtimi vykdant kvartalinę renovaciją

2014 rugsėjo 23 d.
Pasidalykite straipsniu

Vokietijoje apsilankiusi aplinkos viceministrės Daivos Matonienės vadovaujama delegacija sutarė su Vokietijos federaline, gamtos apsaugos, statybų ir branduolinės saugos ministerija dėl paramos mūsų šalyje parengiant ir įgyvendinant pirmą bandomąjį kvartalinės renovacijos projektą.

„Mūsų tikslas – atnaujinti ne pavienius namus, o jų kvartalus ir kompleksiškai sutvarkyti šių kvartalų teritorijas modernizuojant infrastruktūros objektus“, – sakė D. Matonienė. Todėl, pasak viceministrės, planuojama kuo greičiau imtis atnaujinti kurį nors vieną daugiabučių kvartalą, kad šis pirmas bandomasis projektas būtų ir pamoka, ir pavyzdys, siekiant kvartaline renovacija „užkrėsti“ šalies savivaldybes.

Tokiam projektui įgyvendinti bus pasinaudota vokiečių patirtimi – jie jau yra modernizavę 80 proc. senų daugiabučių, – taip pat praktine ir finansine parama. Per susitikimus su Vokietijos federalinės gamtos apsaugos, statybų ir branduolinės saugos ministerijos Urbanistikos, gyvenamųjų statybų ir viešosios statybų teisės departamento direktore Anke Brummer-Kohler ir kitais atsakingais darbuotojais, Vokietijos renovacijos banko („KfW“) atstovais Lietuvos delegacija susitarė, kad jau po kelių savaičių Berlyne bus surengtas darbinis pasitarimas ir aptarta konkreti veikla bei finansinės paramos galimybės bandomajam kvartalinės renovacijos projektui mūsų šalyje įgyvendinti. Planuojama vokiečių parama, D. Matonienės žodžiais, – įrodymas, kad Lietuvos aplinkos ministerijos ir Vokietijos gamtos apsaugos, statybų ir branduolinės saugos ministerijos bendradarbiavimo sutartis – ne tušti žodžiai.

Bandomojo kvartalinės renovacijos projekto privalumais Lietuvos delegacijos nariai – Būsto energijos taupymo agentūros vadovas Valius Serbenta, Vyriausybės kanceliarijos Ekonomikos pažangos departamento Ekonomikos skyriaus patarėja Lina Žongolavičiūtė, Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis ir antrasis ambasados sekretorius Antanas Venckus – akivaizdžiai įsitikino apsilankę Potsdame, renovuotame Drevico daugiabučių kvartale.

Platinti informaciją apie kvartalinę renovaciją Lietuvoje padės Aplinkos ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos partnerystė. „Savivaldybės rengia savo teritorijų vystymo programas. Siekiame, kad šios programos apimtų ir gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų, jų aplinkos, taip pat infrastruktūros objektų atnaujinimą. Lietuva ieško galimybių kuo racionaliau investuoti į šį kompleksinį atnaujinimą. Bendradarbiavimas su Vokietija – viena iš tokių galimybių“, – įsitikinusi viceministrė D. Matonienė.

 

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video