Top Baneris

Lietuva skolinasi 67,5 mln. eurų daugiabučių renovacijai: atnaujins apie 170 namų

2021 rugpjūčio 4 d.
renovacija statyba
„VA statyba“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) Lietuvai skolina 67,5 mln. eurų daugiabučių renovacijai. Tikimasi, kad šiomis lėšomis bus atnaujinta apie 170 namų. 

ERPB pranešė, kad pastatų energetinį efektyvumą norima pagerinti mažiausiai 40 proc., ir pasiekti mažiausiai C energetinę klasę.

„Tai yra pirma ERPB investicija, naudojant struktūrizuotų finansų metodą, kuria siekiama plačiu mastu renovuoti daugiabučius. Tai yra unikalus metodas, kurį siekiame pakartoti ir kitose šalyse“, – pranešime sakė ERPB tvarios infrastruktūros grupės vykdančioji direktorė Nandita Parshad (Paršad).

Aplinkos ministerija tvirtina, kad paskola skirta pagal daugiabučių atnaujinimo programą įgyvendinamiems projektams. 

Paskolos sutartį su ERPB pasirašė valstybės įmonė Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA).

Šalyje yra apie 40 tūkst. daugiabučių, iš jų vos 4 proc. yra renovuoti, o apie 80 proc. priskiriami žemiausiai energetinio naudingumo klasei. Juose gyvena apie 66 proc. šalies gyventojų, o didžioji dalis – apie 35 tūkst. šių daugiabučių buvo pastatyti dar sovietiniais laikais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video