Top Baneris

Lietuva konsultuojasi dėl Baltijos jūroje planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikio aplinkai

2023 balandžio 19 d.
vejo elektrines
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką  Baltijos jūroje. Vienam planuojamų vėjo elektrinių projektų Energetikos ministerijos užsakymu VšĮ Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas atlieka poveikio aplinkai vertinimo procedūras, informuojama ministerijos pranešime spaudai.

Šis projektas yra vienas svarbiausių Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų, kuris, kaip numatoma, labai padidins vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir taip sumažins Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo bei užtikrins mažas elektros kainas gyventojams.

Numatoma, jog 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie  1 300 naujų darbo vietų.

Skaičiuojama, kad maždaug 700 MW galios vienas vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti iki 2,5–3 TWh žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Kadangi vėjo elektrinių parkas bus vystomas Baltijos jūroje, apie jį, vadovaujantis Helsinkio ir Espo konvencijų reikalavimais, buvo informuotos Baltijos jūros valstybės, o antradienį vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai su Latvijos ir Lenkijos visuomene ir institucijų atstovais.

Lietuva lauks Danijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos visuomenės ir institucijų pastabų bei pasiūlymų. Į juos bus atsižvelgta, kai pasibaigus tarpvalstybinėms ir nacionalinėms PAV procedūroms, Aplinkos apsaugos agentūra priiminės sprendimą dėl planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikio aplinkai.

Organizuoti tarpvalstybines poveikio aplinkai vertinimo (PAV) konsultacijas įpareigoja Espo konvencija.

Daugiau informacijos apie šį projektą galima rasti Energetikos ministerijos interneto svetainėje ir www.offshorewind.lt svetainėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video