Top Baneris

Lietuva ir Latvija vienijasi atnaujindamos viešąją infrastruktūrą

2016 liepos 20 d.
kretinga.lt nuotr.
kretinga.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kretingos rajono savivaldybės taryba rengiasi teikti paraiškas septynių rajono viešosios infrastruktūros objektų sutvarkymui. Lėšų tikimasi gauti iš 2014–2020 metų Lietuvos ir Latvijos programos INTERREG V-A.

Bendra planuojamų tarptautinių projektų vertė – kiek daugiau nei 5 mln. eurų. Kretingos rajono savivaldybės numatytiems projektams atitektų beveik du mln. eurų.

Projektas būtų įgyvendinamas kartu su partneriais iš Latvijos – Jekabpilio, Rundalės, Vilakos, Ilūkstės, Dobelės ir kitomis šios šalies savivaldybėmis.

Visiems projektams gavus Europos Sąjungos finansavimą, būtų tęsiami Kretingos mieste esančio Pastauninko parko sutvarkymo darbai: atnaujinta estrados danga, sutvarkyti pėsčiųjų takai ir mažoji architektūra, įrengtas apšvietimas.

Kretingos žvyrduobėje pagal jau parengtą viziją „Šeimos slėnis“ turėtų būti įrengtos įvairios aktyvaus laisvalaikio aikštelės, pėsčiųjų takai, apžvalgos aikštelė, gėlynai.

Jauryklos parke numatoma įrengti ekologinį ir sveikatingumo takus su rekreacine įranga, amfiteatrą muzikiniams renginiams su nedidele estrada, taip pat pavėsines, poilsio aikšteles, landšafto apžvalgos aikšteles, vaizdingos vietovės apžvalgos bokštelį, sūpuoklių lauką, piknikų pievą, tiltelių, lieptų, informacinių stendų ir lauko tualetų. Planuojama plėsti ir vaizdo kamerų tinklą: jos būtų įrengtos keturiose Kretingos miesto vietose (Šventosios ir Klaipėdos g., Klaipėdos ir Briedžio g. žieduose, prie Kretingos parko I tvenkinio, ant geležinkelio viaduko Šiaulių plente), o dvi – rajono teritorijoje (Kretingos ir A. Stulginskio g. sankryžoje Jokūbavo kaime bei Šiaulių pl. ir Gintaro g. sankryžoje Vydmantuose).

Iš planuojamų gauti lėšų būtų tvarkoma Kretingos dvaro sodybos parko dalis, esanti nugriauto priestato vietoje. Tikimasi įgyvendinti ir vieną iš kelių turimų Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto studentų parengtų Kretingos vandens bokšto vizualizacijų.

Projektų paraiškas savivaldybės administracija turi parengti iki rugpjūčio 5 dienos. Jeigu finansavimas projektams bus gautas, savivaldybė turėtų prisidėti prie jų kofinansavimo – tam 2017–2019 metais reikėtų apie 129 tūkst. eurų biudžeto lėšų.

Numatoma projektų įgyvendinimo pradžia – 2017 m. sausio–vasario mėn.

Kretingos rajono savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video