Top Baneris

Lietuva dalyvauja JT organizuojamoje Darnių ir išmanių miestų iniciatyvoje

2016 liepos 22 d.
AM nuotr.
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijos atstovai liepos 21-22 dienomis dalyvauja Ženevoje (Šveicarija) vykstančiame Jungtinių Tautų ir Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos organizuojamoje pasaulinio lygio platformoje apie darnių, išmanių miestų perspektyvas ir iniciatyvas. Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas, kuris apjungė ir suvienijo daugelį pasaulio šalių, siekiant darnaus vystymosi tikslų ir suteikiant naujas galimybes keistis gerąja praktine patirtimi.

Ženevoje vykstančio pasitarimo metu aptarta ir suformuota Darnaus miesto iniciatyvos organizacinė struktūra, kuriose Jungtinių tautų valstybės narės spręs, kaip efektyviau įgyvendinti išmanių miestų rodiklius. Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pakviesta tapti Darnių ir išmanių miestų iniciatyvos koordinatore (lydere).

„Džiaugiuosi, kad Lietuva pastebėta kaip patikima partnerė. Pasiūlymą būti tarptautinės Darnių miestų iniciatyvos lydere vertinu kaip pripažinimą. Ši iniciatyva įtraukia daugelį pasaulio šalių atstovų siekiant subalansuoto, darnaus vystymosi ir aktyviai įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų tikslus. Darnus yra toks miestas, kuriame gera gyventi ekonominiu, aplinkosauginiu, socialiniu ir kultūriniu požiūriu. Vienas iš darnaus miesto būtinųjų elementų – energiškai efektyvūs pastatai. Lietuvoje sėkmingai įgyvendiname pastatų energinio efektyvumo programas. Tokiu būdu mažėja anglies dvideginio išmetimai į aplinką, taupomi gamtos ištekliai, gerėja urbanistinė aplinka. Pastebimi teigiami pokyčiai valstybės ekonomikai“, – teigė D. Matonienė.

Pasitarime Ženevoje analizuojama darnaus miesto koncepcija ir bus sukurtas tarptautinių darbo grupių veiksmų planas, kuris ateityje padės siekti darnaus miesto tikslų.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video