Top Baneris

„Lidl“ logistikos centras įvertintas pagal BREEAM standartą

2016 balandžio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Mažmeninės prekybos tinklo „Lidl“ logistikos centrui Lietuvoje suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas. Tai – pirmasis pramoninės paskirties pastatas Baltijos šalyse, gavęs tokį sertifikatą, įrodantį aukštą energinį efektyvumą, palankumą aplinkai ir sveiką bei komfortišką darbo aplinką. „Lidl“ logistikos centras gavo „Excellent“ įvertinimą – tokio neturi nė vienas pastatas Baltijos valstybėse.

„Didžiuojuosi vienu moderniausių prekių paskirstymo centrų Baltijos šalyse. „Lidl Lietuva“ logistikos centro įvertinimas tarptautiniu sertifikatu „BREEAM In-Use“ reiškia, kad pastatas gerai valdomas, energiškai efektyvus ir nekenkia aplinkai. Šis sertifikatas ir kiti techniniai sprendiniai užtikrina, kad mūsų darbuotojai turėtų geriausias darbo sąlygas, o mūsų pirkėjai galėtų kasdien gauti kokybiškas ir šviežias prekes“, – teigia bendrovės „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Į Kauno rajone, Ramučių kaime įsikūrusio logistikos centro projektą „Lidl Lietuva“ investavo daugiau nei 38 mln. eurų ir sukūrė apie 130 naujų darbo vietų. 42.800 m2 ploto logistikos centro statybos baigtos 2015 metų rudenį.

„Lidl“ logistikos centro auditą dėl atitikties „BREEAM In-Use“ sertifikato kriterijams atliko tvarios plėtros konsultacijų bendrovė „Vesta Consulting“. Pastato auditas truko šešis mėnesius. Buvo vertinamos fizinės ir techninės logistikos centro charakteristikos. Įvertinimą „Excellent“ pastatas gavo surinkęs 71,8 proc. balo iš 100 proc. galimų.

„Tokį aukštą įvertinimą lėmė novatoriškų inžinerinių ir architektūrinių sprendimų visuma, leidusi reikšmingai sumažinti energijos suvartojimą, sukurti produktyvias darbo vietas, sumažinti geriamojo vandens suvartojimą ir pastatyti ilgaamžiškesnį bei lengvai pasiekiamą pastatą. Tikiu, jog pastatas su tokiu aukštu BREEAM įvertinimu kilstels pramoninės paskirties pastatų projektavimo ir statybos kokybės kartelę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – teigia „Vesta Consulting“ direktorius Evaldas Savickis.

Anot „Vesta Consulting“ vadovo, „BREEAM In-Use“ sertifikatas taip pat yra ir įmonės socialinės atsakomybės ženklas, parodantis, kad „Lidl Lietuva“ atsakingai žiūri į mūsų šalyje vykdomą komercinę veiklą, rūpinasi savo darbuotojais bei lankytojais ir savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais tarptautiniais tvarumo standartais.

Logistikos centro „BREEAM In-Use“ auditą vykdžiusios auditorės Rasitos Masalskytės teigimu, atlikus pirminį pastato auditą gauti labai aukšti rezultatai, nes projektuojant ir statant taikytas griežtas „Lidl“ grupės vidinis statybos standartas. „Kad pasiektų įvertinimą „Excellent“, pastato savininkui prireikė tik keleto pagerinimų – įrengti dviračių saugyklas, papildomais dokumentais pagrįsti atliktas procedūras ar įtaisyti papildomus apšvietimo valdymo prietaisus“, – komentuoja R. Masalskytė.

„BREEAM In-Use“ auditorė išskiria pagrindinius logistikos centro išskirtinumus: atliekinės šilumos iš šaldymo įrenginių panaudojimas patalpų šildymo poreikiams patenkinti, išmani judesio ir dienos šviesos davikliais valdoma apšvietimo sistema, galinti lanksčiai suprogramuoti apšvietimą pagal darbo vietų išplanavimą, taip pat moderni atliekų rūšiavimo sistema, automatizuotos išorinės žaliuzės, mažinančios akinimo riziką darbo vietose ir apribojančios vėsumos poreikį dėl perteklinės šilumos vasaros sezonu, itin efektyvūs vandens prietaisai, aplinkai nekenksmingų šaltnešių panaudojimas, komfortiškos poilsio erdvės darbuotojams ir puiki dviračių infrastruktūra, įskaitant dušus ir drabužių džiovinimo spinteles.

BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) – Jungtinėje Karalystėje sukurtas ir šiuo metu plačiausiai taikomas tarptautinis tvarių pastatų vertinimo standartas bei sertifikavimo sistema. BREEAM sertifikatu ženklinami pastatai, darantys mažiausią poveikį aplinkai per visą savo gyvavimo laikotarpį. BREEAM gali būti naudojamas vertinant tiek naujus, tiek ir jau egzistuojančius pastatus. BREEAM standartas nustato geriausias tvarių pastatų projektavimo ir valdymo praktikas ir tampa de facto priemone poveikiui aplinkai nustatyti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video