Top Baneris

LESTO pasirengė mainams su elektrą gaminančiais klientais

2015 liepos 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Elektros skirstymo bendrovė LESTO pasiruošė elektros energijos mainams su gaminančiais klientais, kurie planuoja įsirengti nedideles saulės elektrines ir plėtoti gamybą. Bendrovė atnaujino informacines ir elektros apskaitos sistemas, užtikrinsiančias efektyvius mainus su elektrą gaminančiais klientais. Iki šiol LESTO jau sulaukė daugiau kaip 300 tokių klientų paraiškų.

Šių metų kovo mėnesį įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, kurie atvėrė kelią elektros mainams tarp gaminančių klientų ir LESTO bei kitų elektros tiekėjų. Tokių saulės elektrinių bendra galia negalės viršyti 10 megavatų (MW).

LESTO generalinis direktorius Aidas Ignatavičius teigia, jog technologijų pažanga ir pokyčiai teisinėje aplinkoje atveria naujas galimybes ir iššūkius.

„Integravę naujus generacijos šaltinius, mes žengiame dar vieną kokybinį žingsnį link išmanesnio ir į kliento poreikius orientuoto tinklo. Tokiu būdu stiprės bendradarbiavimas tarp elektros tiekėjų ir klientų, didės šalies energetinis saugumas, tinklo lankstumas, o mūsų klientai turės galimybę apsirūpinti alternatyviais energijos šaltiniais. Prisitaikydami prie klientų poreikių, mes investavome į informacines ir elektros apskaitos sistemas tam, kad šis energijos mainų procesas vyktų sklandžiai bei efektyviai“ – sakė LESTO vadovas.

Privatūs klientai, norintys įsirengti saulės elektrinę turi įvertinti tai, kad planuojamos elektrinės pajėgumas negali būti didesnis kaip 10 kilovatų (kW) ir neviršyti pusės kliento objektui suteiktos leistinosios naudoti galios dydžio. Pavyzdžiui, jei kliento objektui suteikta 10 kW leistinoji naudoti galia, tuomet saulės elektrinės galia negalės būti didesnė kaip 5 kW.

Toks pat principas nustatytas ir valstybės turtą valdančioms biudžetinėms ar viešosioms įstaigoms – būsimos elektrinės galia taip pat negali būti didesnė nei 50 kW arba turi neviršyti pusės kliento objektui suteiktos leistinosios naudoti galios.

Šiuo metu LESTO jau sulaukė 312 paraiškų ir yra išdavusi tiek pat sąlygų gaminantiems klientams. Iš jų – 225 išankstines prijungimo sąlygas. 309 paraiškas pateikė privatūs klientai ir 3 biudžetinės ar viešosios įstaigos. Išankstinės sąlygos dar nerezervuoja galios – jos būtinos kreipiantis į Valstybinę energetikos inspekciją dėl leidimo plėsti elektros energijos gamybos pajėgumus. Šiuo metu šiomis sąlygomis prašoma galia –  1,501 MW.

Gaminančių klientų, kurie turi ir prijungimo sąlygas, prašoma galia siekia 0,579 MW. Tokių klientų yra 87. Visus reikiamus dokumentus jau susitvarkė 5 gyventojai.

Įrengtos saulės elektrinės pagamintą energiją fiksuos LESTO įrengta dvipusės elektros energijos apskaitos sistema. Kai klientui nepakaks savo pagamintos elektros energijos, ji bus persiunčiama iš LESTO tinklo. Kai gamybos apimtys viršys gaminančio kliento elektros vartojimo poreikį, tuomet pagaminta, bet nesuvartota, elektros energija bus pateikiama į elektros tinklus.

Už naudojimąsi elektros tinklų infrastruktūra bus nustatyta paslaugos kaina – jos skaičiavimo metodiką šį penktadienį tvirtins Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Daugiau kaip 13 proc. pernai LESTO įsigytos elektros energijos buvo pagaminta iš atsinaujinančių išteklių.

 Asmenys, norintys tapti gaminančiais klientais, turi pirmiausia pateikti paraišką LESTO.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video