Top Baneris

Lengva alternatyva klinkerinėms plytelėms

2021 rugpjūčio 13 d.
baltas lapas fasadai
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kodėl daugiabučio namo fasadams, netgi ištisam kvartalui, architektai ir vystytojai renkasi mažas, plokščias, mūro vaizdą sukuriančias plyteles? Atrodo, žymiai daugiau darbo, nei padengti įprastu tinku. Be to, tai juk tik mūro imitacija, o ne tikra klinkerinė plyta. Bet ar iš tiesų tradicinis mūras yra tai, ko reikia šiuolaikiniam fasadui?

Sertifikuotos šiltinimo sistemos: plokščiosios „Meldorfer“ ar klinkeris?

Visi naujai statomi namai turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Lietuvos klimato šaliai tai reiškia, kad name turi būti sumontuota fasadų šiltinimo sistema. Sisteminių sprendimų yra tiek klinkerinėms, tiek lengvosioms mūro išvaizdos plytelėms. Galutine danga pasirinkus klinkerį, reikia atitinkamai sustiprinti fasado šiltinimo sistemą, kad ji išlaikytų sunkias plyteles. Šiuo atveju sprendimus reikia priimti dar projektuojant namą.

Lengvosios plytelės „Meldorfer“ suteikia didesnę veiksmų laisvę. Apsispręsti dėl fasado galutinės dangos galima jau padengus armavimo sluoksnį. Taip pat, įrengiant fasadą, galima derinti mūro vaizdą su dekoratyviniu tinku.

Svarbiausia rinktis sertifikuotą fasadų šiltinimo sistemą, kur visi elementai dera ir yra ištestuoti patikimose laboratorijose. Plytelės „Meldorfer“ apsaugo šiltinimo sistemą nuo drėgmės ir kitų atmosferos veiksnių bei yra labai atsparios mechaninėms apkrovoms.

parko namai fasadas balkonai

Laiko ir darbo sąnaudos

Laiko ir darbo sąnaudos, šalia kainos, yra labai svarbus veiksnys statybose. Plytelės „Meldorfer“ čia akivaizdžiai laimi. Klojant plyteles „Meldorfer“, kartu užtaisomos ir siūlės. Atpuola vienas laikui imlus kruopštaus darbo etapas. Kampinės plytelės „Meldorfer“ leidžia nepriekaištingai išbaigti fasado kampus, briaunas, durų ir langų angas.

Plytelės „Meldorfer“ yra labai lengvos, palyginti su klinkerinėmis, jas greičiau ir pigiau transportuoti į objektą. Plytelės karpomos specialiomis žirklėmis. Medžiagos atliekų lieka nedaug, o ir jos lengvai sutvarkomos ir pervežamos į atliekų surinkimo vietas.

Natūralios, lengvos, lanksčios

Plytelės „Meldorfer“ gaminamos iš mineralinių medžiagų: natūralaus smėlio, sumalto akmens ir mineralinių užpildų. Nei svilinant karščiui, nei veikiant drėgmei ar šalčiui, šios plytelės neišskiria jokio kvapo ir jokių sveikatai kenksmingų medžiagų. Jos yra saugios naudoti ir vidaus patalpų apdailai. Plytelės storis 4–6 mm, o formatą galima pasirinkti iš standartinių arba užsakyti individualaus dizaino ir formato.

parko namai butai

Architektai renkasi individualaus dizaino plyteles

„Meldorfer“ turi didelį standartinių atspalvių asortimentą – vokiško, skandinaviško ar Artimųjų Rytų stiliaus. Tačiau ne vienam fasadui Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje buvo sukurtas individualus atspalvis. Naujo atspalvio derinimo procesas užtrunka ilgiau, tačiau leidžia išpildyti faktiškai bet kokį spalvinį sumanymą. Galimybė sukurti atspalvį ypač svarbi dirbant istorinio paveldo srityse, kai reikia apšiltinti namą, bet privalu išlaikyti mūro vaizdą.

caparol logo


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video