Top Baneris

Leidimai verstis veikla elektros energetikos sektoriuje – ir elektroniniu būdu

2017 kovo 8 d.
VEI nuotr.
VEI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiemet gautas jau 131 prašymas išduoti leidimus verstis veikla elektros energetikos sektoriuje. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, prašymų išduoti leidimus padaugėjo 10 procentų. Atsižvelgdama į kasmet didėjantį asmenų, norinčiųjų įsirengti saulės elektrines ir gaminti elektros energiją savo reikmėms, skaičių, Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos (VEI) siūlo naują paslaugą – leidimus plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimus gaminti elektros energiją išduos elektroniniu būdu.

Viešųjų paslaugų portale Elektroniniuose valdžios vartuose www.epaslaugos.lt sukurta funkcija skirta gyventojams ir verslo atstovams, planuojantiems statyti saulės, vėjo elektrines, hidroelektrines ar kogeneracines elektrines, ir jose gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

„Tiek gyventojai, tiek verslo atstovai įvertina elektroniniu būdu teikiamų paslaugų naudą. Tai – ne tik galimybė jas užsakyti patogiau ir pageidaujamu metu ar stebėti teikiamos paslaugos būseną. Elektroniniu būdu leidimus užsakę asmenys pajus dar vieną skirtumą – jiems nereikės pateikti nustatytos formos prašymo, nes jį atitiks užpildyta elektroninės paslaugos užsakymo forma“, – privalumus vardijo VEI viršininkas Jurgis Dumbrava.

Ateityje pageidaujančių asmenų statyti saulės elektrines ir gaminti elektros energiją savo reikmėms daugės. „Pasiekėme energetinę nepriklausomybę šalyje, dabar jos siekia asmenys, kuriems aktualu ne tik pigesnės elektros energijos gamyba, bet ir jos taupymas bei tikslingas panaudojimas, todėl tikimės, kad leidimų užsakymas ir išdavimas elektroniniu būdu bus tarsi „žaliasis impulsas“, kviečiantis naudotis patrauklesniu būdu teikiama paslauga“, – teigė J. Dumbrava.

Tai jau trečioji VEI teikiama paslauga Elektroniniuose valdžios vartuose. Be jos, elektroniniu būdu galima užsakyti energetikos įrenginių eksploatavimo veiklos atestatus, taip pat energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą ir gauti pažymą apie energetikos įrenginių techninę būklę.

VEI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video