Top Baneris

Vietoje pasenusio baseino – naujas daugiafunkcis sveikatinimo centras

2014 birželio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 18 dieną Vyriausybė posėdyje nutarė pripažinti daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro projektą valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

„Šis sprendimas užtikrins modernios, Tarptautinės vandens sporto federacijos reikalavimus atitinkančios bazės įrengimą. Tai ne tik prisidės prie visuomenės sveikatinimo, bet ir sudarys palankias sąlygas investicijoms į regionų ekonomiką, plėtojant sveikatos apsaugos, sporto, laisvalaikio ir turizmo infrastruktūrą“, – pažymi vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Naujas daugiafunkcis sveikatinimo centras bus statomas nugriovus esamą, avarinės būklės Lazdynų baseiną. Šio projekto statybos galimybių studija buvo paskelbta visuomenės informavimo priemonėse ir šių metų gegužę viešai aptarta su visuomene.

Naujajame centre veiks moderniausi Baltijos šalyse ir pirmi tokie Lietuvoje 25 ir 50 metrų plaukimo baseinai su pakeliamu dugnu. 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – šuoliams į vandenį.

Reguliuojamas baseino gylis suteiks galimybę centre treniruotis ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems norintiems: vandens pramogų mėgėjams, senjorams, vaikams, mamytėms su mažyliais, neįgaliems žmonėms.

Numatoma, kad daugiau kaip 85 proc. viso Lazdynų sveikatinimo centro projekto vertės, kuri yra 65,32 mln. Lt, sudarys 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama – iš jų planuojama skirti 55,6 mln. Lt. Kitos lėšos, reikalingos projektui įgyvendinti, bus skirtos iš Valstybės kapitalo investicijų programos (7 mln. Lt.) ir Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto (2,72 mln. Lt).

Iliustracija iš www.suakay.com


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video