Top Baneris

Lauko baldų tendencijos: ieškoma nestandartinių sprendimų (1)

2016 balandžio 6 d.
dteliving.com nuotr.
dteliving.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tendencijos byloja, kad anksčiau lietuvių labai mėgtus masyvius, kaimiško stiliaus lauko baldus keičia lengvi, žaismingi ir elegantiški, taip pat – patogūs ir jaukūs, su minkštosiomis dalimis.

Dar visai neseniai kieme, greta nuosavo namo, sodo namelio ar sodybos, dažniausiai buvo galima pamatyti masyvius medinius kaimiško stiliaus arba paprastus ir ne itin išvaizdžius plastikinius baldus.

Per pastaruosius kelerius metus situacija gana sparčiai pasikeitė, ir žmonės išbando naujas, įdomesnes formas. Interjero dizaino specialistai pastebi kelias pagrindines tendencijas šioje srityje. „Dabar populiaru rinktis lengvus, elegantiškus, šiek tiek rafinuotų formų, taip pat jaukius, apvalainų formų, natūralių medžiagų, su minkštosiomis dalimis, lauko baldus. Taip pat gana populiarūs ir asketiški, santūrių formų lauko baldai, arba žaismingi, netradiciniai. Pastarieji dažnai būna unikalūs, rankų darbo kūriniai, kuriems panaudojami įvairūs buityje nebereikalingi daiktai. Renkantis lauko baldus, reikia atsižvelgti į aplinką, kurioje jie bus statomi. Jei netoli namo – žiūrėti, kad derėtų prie jo išorės, taip pat – ir jo vidaus įrengimo“, – sako interjero dizainerė Milda Vaitkutė.

Be estetinės funkcijos, svarbūs ir lauko baldų patvarumas bei patogumas. Lauko baldai turėtų būti atsparūs orų permainoms, drėgmei, saulės spindulių poveikiui. Minkštosios dalys turėtų būti nuimamos arba pagamintos iš pakankamai atsparių medžiagų, pavyzdžiui, poliuretano. Jei lauko baldai stovi ne terasoje, juos apsaugoti padės pavėsinės ar skėčiai. Vyraujančias tendencijas lauko baldų srityje patvirtina ir prekybininkų patirtis. „Populiarūs įvairaus dizaino lauko baldai iš poliuretano, natūralios medienos – tikmedžio, kompaktiški komplektėliai iš metalo mozaikiniu stalviršiu. Paklausūs ir paprastesni variantai iš plastiko. Ypač gerai perkamas pakabinamas krėslas iš poliuretano, vadinamasis kokonas. Įdomu, kad jų pardavimai nesumažėjo net ir šaltuoju metu laiku. Užtat dabar, atšilus orams, parduodame įvairių dydžių skėčių bei lauko pavėsinių“, vardijo Kaune įsikūrusios parduotuvės „Thomas Philipps“ vadovas Linas Medėkša.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Olga

    2020-02-21, 12:56  

    Kokia kaina lauko baldu komplekto sviesaus 3+2+1 mantras paveikslelis jusu reklamoj??? Porankiai su uzsukimais.

Rekomenduojami video