Top Baneris

Laukiama atsiliepimų apie šalies urbanistinės politikos pagrindines kryptis

2019 gegužės 17 d.
urbanistinės politikos
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija parengė dokumento, nusakančio Lietuvos urbanistinės politikos pagrindines kryptis ir jų įgyvendinimo rekomendacijas, projektą ir iki gegužės 24 d. laukia pastabų ar pasiūlymų.

Šio dokumento, kurį tvirtins aplinkos ministras, nustatytos pagrindinės šalies urbanistikos politikos kryptys bus integruotos į Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcijos sprendinius. Jos taikomos urbanizuotoms ir urbanizuojamoms teritorijoms, miestams ir su jais susijusioms teritorijoms.

Numatomos keturios šios politikos kryptys. Tai klimato kaitos poveikio švelninimas (mažinimas) ir atsparumas ekstremaliems klimato reiškiniams, sąveikos tarp urbanizuotų ir urbanizuojamų teritorijų sukūrimas ir ryšių stiprinimas, vietos bendruomenių gyvybingumas bei socialinės, kultūrinės atskirties mažinimas ir darnus urbanizuoto kraštovaizdžio erdvinis meninis vystymas.

Rekomendacijos urbanistinės politikos kryptims įgyvendinti yra skirtos visoms interesų grupėms, kurios prisideda prie urbanizuotų ir urbanizuojamų teritorijų vystymo, darnios šalies kraštovaizdžio plėtros.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video