Top Baneris

Latakai: estetiką ir funkcionalumą galima suderinti

2014 birželio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Vasarinės liūtys primena, kaip svarbu tinkamai pasirinkti ir įrengti paviršinio vandens nuvedimo sistemas. Paprastai renkamasi tarp taškinio vandens nuvedimo trapais ir linijinio vandens surinkimo latakais. Abi sistemos turi savų privalumų, tačiau linijinio vandens surinkimo sistemą paprasčiau įrengti, o latakus dengiančios grotelės ne tik užtikrina saugų sistemos eksploatavimą, bet ir atlieka papildomą – estetinę – funkciją.

Vienas pagrindinių privalumų įrengiant linijinio vandens surinkimo sistemą yra tai, kad nuolydžiai latakų link formuojami tik iš dviejų pusių. Kai vanduo surenkamas nuo didelio paviršiaus ploto, linijinio vandens surinkimo sistema leidžia išgauti lygesnį ir tuo pačiu estetiškesnį paviršiaus vaizdą. Be to, tokia sistema yra funkcionalesnė, nes užsikimšus vienam įtekėjimo šulinėliui vanduo nuteka pro likusius, ir paviršius vis vien lieka sausas.

Grotelės – architektūrinė detalė

Projektuojant paviršinio vandens nuvedimo sistemas, į lataką dažnai žiūrima tik kaip į inžinerinę sistemą, turinčią kokybiškai atlikti jai numatytas funkcijas: surinkti vandenį nuo paviršiaus ir nuvesti jį į bendrąją kanalizaciją. Neretai stengiamasi šią sistemą paslėpti, padaryti kuo mažiau matomą. Kai projektas reikalauja diskretiškų sprendimų, toks efektas gali būti pasiekiamas naudojant plyšinius latakų dangčius, kurie sukuria vienalyčio paviršiaus įspūdį ir yra beveik nepastebimi.

Latakas 3 440x230 b-w lapeliai

Tinkamai parinkus groteles, paviršinio vandens nuvedimo sistema gali būti naudojama ir kaip architektūrinė detalė, puošianti pastato, aikštės ar individualiojo namo aplinką.

Latakas 1 440x230 b-w

Aukštos kokybės ketines groteles galima rinktis ne tik iš standartinių gaminių asortimento. Galima susikurti unikalų gaminių dizainą, pritaikytą konkrečiam objektui ir išskiriantį jį iš kitų.

Šiuolaikinės technologijos kasdien eina į priekį ir suteikia vis naujų galimybių inžinieriams bei architektams, ieškantiems optimizuotų sprendimų. ACO polimerbetonio latakų grotelės su integruota apšvietimo sistema sujungia dvi inžinerines sistemas į vieną.

Latakas 4 440x230 b-w lemputes

Latakai su integruotu apšvietimu montuojami taip, kad ne tik efektyviai surinktų ir nuvestų vandenį nuo paviršiaus, bet ir kurtų malonų akiai vaizdą, sudarytų jaukumo įspūdį.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video