Top Baneris

LAS kviečia teikti idėjas Lietuvos paviljonui Venecijos architektūros bienalėje

2017 balandžio 11 d.
labiennale.org nuotr.
labiennale.org nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos kultūros tarybai prieš 3 savaites paskelbus „Programos, skirtos pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinį paviljoną 16-oje Venecijos architektūros bienalėje 2017 m. ir įgyvendinti projektą 2018 m.“ konkursą, Lietuvos architektų sąjunga kviečia dalyvauti Lietuvos architektūros paviljono Venecijos bienalėje idėjų atrankoje.

Šiai atrankai pateikta geriausia Lietuvos architektūros paviljono Venecijos bienalėje idėja bus įtraukta į paraišką, kurią Lietuvos kultūros tarybai teiks Lietuvos architektų sąjunga.

2018 m. Venecijos architektūros bienalės tema dar nepaskelbta. Būsimosios bienalės kuratorėmis paskirtos architektės Yvonne Farrell and Shelley McNamara („Grafton architects“). Venecijos architektūros bienalės prezidentas P. Baratta sakė: „2016 metais paroda, kuruota A. Aravenos, lankytojams pristatė kritišką architektūros evoliucijos analizę ir pabrėžė, kaip svarbu, kad į individų ir bendruomenių poreikį būtų reaguojama efektyviai, patvirtinant, kad architektūra yra vienas iš visuomenės instrumentų kurti erdvę gyvenimui ir darbui. Y. Farrell ir Sh. McNamara tęs 2016 m. bienalės temą, koncentruodamosi į viešos ir privačios erdvės, miesto erdvės, teritorijos ir kraštovaizdžio kokybę kaip pagrindinį architektūros tikslą”.

LAS kviečia teikti idėjas, kurios atitiktų šiuos kriterijus:

– idėjos aiškumas, „stiprumas“
– idėjos aktualumas globaliame kontekste
– Lietuvai aktualios problemos, temos, kurioje atsiskleistų lietuviška specifika, nagrinėjimas
– daugiasluoksniškumas: kad ekspozicija būtų patraukli ir įdomi ir lankytojui, skiriančiam apžiūrai kelias minutes, ir lankytojui, norinčiam giliau nagrinėti temą
– originalus, publiką įtraukiantis pateikimas
– galimybė ekspoziciją (ar jos dalį) demonstruoti vėliau skirtingose vietose.
– racionali sąmata (LKT šiam projektui 2017-2018 m. skiriamas maksimalus biudžetas – 174 000 Eur) ir projekto įgyvendinimo realumas

Taip pat kaip į (nebūtinus) privalumus bus atsižvelgiama į:

– pasiūlymus dėl papildomo finansavimo šaltinių
– galimybę Lietuvos paviljoną įrengti greta Latvijos ir Estijos paviljonų bei vykdyti bendrą PR kampaniją.
Projektų konkursui teikiami projektai neribojami temos ar išraiškos priemonių atžvilgiu.
Siūloma (nebūtina), kad ekspozicijos plotas būtų iki 200 kv. m.

Atrankos žiuri:

Rokas Kilčiauskas
Rūta Leitanaitė (LAS kūrybos direktorė, atrankos sekretorė)
Reinis Liepinš (Latvija)
Aurimas Syrusas
Marius Šaliamoras (LAS pirmininkas)

Atrankai pateikti šiuos dokumentus:

1. aiškinamąjį raštą, kuriame turi būti išsamiai išdėstyta projekto idėja, nurodant turinio sudėtį, medžiagas, iš kurių bus kuriama ekspozicija, projektui įgyvendinti naudotina techninė įranga ir kitos priemonės ir įranga;
3. ekspozicijos brėžinius/eskizus popieriuje (formatas A3);
4. projekte dalyvaujančio (-ų) autorių (-ų) kūrybines biografijas;
5. projekto įgyvendinimo veiksmų planą;
6. informaciją apie ekspozicijos įrengimo technines priemones;
7. Preliminarią projekto sąmatą;
8. Neprivalomai: pateikti pasiūlymus dėl projekto reklamos ir viešųjų ryšių;

Vienas autorius (komanda) gali pristatyti neribotą projektų skaičių.

Darbų pateikimo terminas: projektus iki 2017 m. balandžio 21 d. 15:00 val. pateikti Lietuvos architektų sąjungai el. paštu info@architektusajunga.lt (galima siųsti per WeTransfer, Dropbox ar kt. sistemas).

Viešinimas: šiai atrankai pateikti projektai ir žiuri komentarai bus viešinami po to, kai Kultūros ministerija paskelbs konkurso „Programos, skirtos pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinį paviljoną 16-oje Venecijos architektūros bienalėje 2017 m. ir įgyvendinti projektą 2018 m.“, nugalėtojus.

Su šios atrankos nugalėtojais dėl tolimesnio paraiškos pildymo LAS susisieks per 3 darbo dienas nuo vertinimo žiuri sprendimo priėmimo. Visi kiti šios atrankos dalyviai taip pat bus informuoti apie konkurso rezultatus per 3 darbo dienas nuo vertinimo žiuri sprendimo priėmimo.

Atrankos žiuri vertinimo posėdis numatytas 2017 m. balandžio 27 d.

Tuo atveju, jei Lietuvos architektų sąjungos pateikta paraiška laimėtų Lietuvos kultūros tarybos paskelbtą konkursą, šios atrankos nugalėtojams bus suteikta teisė įgyvendinti savo projektą Venecijos architektūros bienalėje 2018 m.

Kontaktai pasiteiravimui: Rūta Leitanaitė, info@architektusajunga.lt, +37061572309


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video