Top Baneris

Lankytojams atveriamas Lyduvėnų tiltas (papildyta)

2023 gruodžio 8 d.
20180912 123748
E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Raseinių rajone esantį ilgiausią ir aukščiausią Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltą bus galima aplankyti nuo kito trečiadienio – norintys privalo registruotis ir bilietus įsigyti iš anksto, pranešė statinį valdantys „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).

Bendrovės teigimu, bilietų prekyba bus pradėta šeštadienį, o pirmosios ekskursijos numatytos gruodžio 13 dieną. 

Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Mindaugas Balčiūnas sako, kad dėl tilto strateginės reikšmės apsilankymo jame tvarka yra kitokia – prieš atvykstant būtina iš anksto registruotis ir įsigyti bilietus. 

„Lankymo strateginės reikšmės saugomuose objektuose sąlygos kitokios nei lankantis paprastuose apžvalgos objektuose. Norintieji pasivaikščioti Lyduvėnų geležinkelio tilto taku savo apsilankymą privalės suplanuoti iš anksto rezervuodami ekskursiją ir įsigydami bilietą“, – LTG pranešime sako M. Balčiūnas.

Ano direkcijos, bilietus ekskursijoms reikia įsigyti prieš 5 darbo dienas iki apsilankymo. Bilietų kaina neskelbiama.

Valandą trunkančios ekskursijos, kurias ves direkcijos darbuotojai, metu ant tilto galės lankytis daugiausia 14 žmonių.

Kultūros vertybe laikomas 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio tiltas visuomenei pritaikytas po to, kai per metus jis už maždaug 1,5 mln. eurų buvo atnaujintas, o darbus atliko „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros valdytojos „LTG Infra“ konkursą laimėjusi bendrovė „Švykai“.

Renginyje dalyvaus aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus, susisiekimo ministrė Loreta Maskaliovienė, „LTG grupės“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas, taip pat „LTG Infra“, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos, Raseinių rajono savivaldybės atstovai. 

20231208DJI 0017
E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Nuo lankytojams skirto tilto tako atsiveria unikalus Dubysos upės slėnio kraštovaizdis. 

Pirmasis medinis tiltas Lyduvėnuose pastatytas 1916 metais, jis buvo pavadintas Vokietijos kariuomenės vado feldmaršalo Paulo fon Hindenburgo vardu. Tuo metu jis buvo 670 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio – didžiausias toks statinys Baltijos šalyse bei vienas didžiausių visoje Europoje.

2018 metais šalia buvo pastatytas naujas 570 metrų ilgio ir 45,5 metro aukščio tiltas, o senasis išardytas. 1944 metais besitraukianti vokiečių kariuomenė tiltą susprogdino. Po karo – 1952 metais pastatytas naujas 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio plieninis tiltas.

Statinys patenka į Dubysos regioninio parko, Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinio ir Dubysos upės slėnio teritorijas, kurios priskiriamos „Natura 2000“.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video