Top Baneris

Lankytojai vėl gali lipti į Gedimino kalną

2017 liepos 18 d.
Gedimino kalnas
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gedimino kalno gelbėjimo darbų koordinavimo štabas, įvertinęs visus turimus duomenis, taip pat atsižvelgęs į Lenkijos geologų preliminarias tyrimų išvadas, kuriose konstatuota, kad šiuo metu realios grėsmės lankytojams nėra, nusprendė Gedimino kalną atidaryti lankytojams.

Pranešama, jog šiuo metu pavojus sumažintas, situacija stebima visą parą. Pastebėjus grunto deformacijas, pagal iš anksto sutarta reagavimo protokolą, iš karto būtų taikomos prevencinės priemonės – nukasamos susiformavusio grunto briaunos, išlaikant ir jų atramines savybes.

Šiuo metu pavojingos zonos yra atitvertos, į jas lankytojai patekti negali, tačiau vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pakilti į Gedimino kalną Vakarinio bokšto link istoriniu keliu nuo Vilnelės pusės.

Pasikeitus aplinkybėms (gavus duomenų, kad artėja liūtis, iš esmės pasikeitus jutiklių duomenims) Gedimino kalnas gali būti vėl trumpam uždaromas, siekiant apsaugoti žmones.

Primename, jog Gedimino kalnas buvo uždarytas praėjusį ketvirtadienį dėl prognozuotų liūčių. Sykiu ant Gedimino kalno buvo įgyvendintas prevencinių priemonių planas: Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vieta kalno aikštelėje. Nelaidi danga lietaus vandeniui neleidžia susigerti į gruntą ir jį nukreipia į miesto nuotekų sistemas. Buvo patikrinto lietaus nuvedimo sistemos, jos išvalytos.

Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video