Top Baneris

LAKD tikina radusi „priešnuodį“ brokui

2017 rugpjūčio 21 d.
LAKD nuotr.
LAKD nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pranešė, jog vis dažniau, laimėję darbų atlikimo konkursus, rangovai pradeda vilkinti darbus, vėluoja juos pradėti. Taip besielgiantys rangovai riziką dėl darbų vėlavimo privalo įsivertinti patys.

Pasitaiko atvejų, kuomet darbų vėlavimas teisinamas tuo, jog pati LAKD nenoriai bendradarbiauja su rangovais – nederina dokumentų, reikalingų tiems darbams pradėti. LAKD teisinasi: didėjant konkurencijai, pasiūlymų kaina mažėja, todėl neretai pastebimas rangovų noras siekti pelno ir kokybės sąskaita.

Teigiama, jog kokybės reikalavimai infrastruktūros projektų įgyvendinimui, neatsižvelgiant į rangovo pasiūlytą darbų kainą, lieka griežti – kelių statybos ir remonto darbams naudojamos medžiagos turi atitikti visus normatyvinius dokumentus, rangovai privalo vykdyti visus sutartinius įsipareigojimus.

LAKD tikslas, kad Lietuvos keliai be remontų tarnautų ne mažiau kaip 20 metų, todėl jokie veiksmai, neužtikrinantys darbų kokybės, nebus toleruojami.

LAKD praneša, jog prie pabaigos artėja skelbti konkursai dėl Valstybinės reikšmės automobilių kelių horizontaliojo ženklinimo darbų. Šiuo metu analizuojami konkurso dalyvių pateikti dokumentai, bus tikrinama mažiausią kainą pateikusių tiekėjų atitiktis minimaliems kvalifikaciniams reikalavimams, planuojama, kad rugsėjo mėnesį paaiškės ir būsimųjų darbų vykdytojai.

Preliminariais duomenimis, didžiąją dalį darbų gali tekti atlikti mažiausią kainą pasiūliusiai bendrovei „Biseris“.

LAKD pabrėžia, kad tai dar vienas sėkmingas paskelbtų viešųjų pirkimų konkursų pavyzdys, kai tinkamai parengus pirkimo sąlygas, akivaizdžiai padidėjo konkurencijos galimybės – norą dalyvauti minėtame konkurse pareiškė 7 skirtingos įmonės. Taip pat tikimasi, kad šis pirkimas vyks sklandžiai, greitai, ir rangovai galės kuo skubiau pradėti darbus. Specialistų nuomone, visa tai lemtų beveik pusantro karto mažesnę numatytų darbų kainą.

LAKD inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video