Papučia nauji mados vėjai, tendencijos keičia viena kitą ir dažną naujakurį ima kamuoti klausimas – ką padaryti, kad dabar rengiamas interjeras išliktų skoningas ir jaukus po penkerių ar dešimties metų? Papildomas ingredientas, apsunkinantis tobulo recepto paieškas – kaip įrengti modernų butą senamiestyje?
Specialistų teigimu, tradiciškai ieškoma daugiau individualių, charakteringų sprendimų, nes šiuolaikinės priemonės leidžia rinktis iš daugybės skirtingų interjero variantų. Interjero mados dažnai atspindi ir bendras pasaulines tendencijas, todėl pastaraisiais metais vis svarbesnę vietą užima ekologiški, tvarūs pasirinkimai, natūralios medžiagos ir ilgaamžiai sprendimai.
Studijos YCL interjero architektas Aidas Barzda teigia, kad būtent Šiaurės Europos šalims būdingos natūralios ir ilgaamžės medžiagos yra kartu ir vienas patikimiausių būdų ne tik suformuoti nepakeičiamą išskirtinio interjero pamatą, bet tuo pačiu ir išsaugoti savotišką nepavaldumą laikui ir tendencijoms.
„Interjeruose, kaip ir metų laikuose, vyksta kaita, todėl ta rotacija kartais atsisuka taip, kad būtent tuo metu tam tikri sprendimai tampa mados dalimi. Mums taip atsitiko su bendrovės „Darnu Group“ vystomu „Paupio“ projektu Vilniaus senamiestyje, kurio pavyzdinių butų interjeruose panaudotos tokios medžiagos, kaip akmuo, betonas, granitas ir yra šių metų tendencijos dalis, efektyviai papildanti mūsų bendrą parinkimą pilnos apdailos butams. Toks medžiagiškumo suderinamumas taip pat yra nesenstantis dalykas, o mes savo ruožtu stengiamės laikytis tų principinių dalykų“, – atskleidžia A. Barzda.
Istoriniuose kvartaluose – ilgaamžiškiausi sprendimai
Specialisto teigimu, šių principų laikymasis ypatingai aktualus norintiems kurtis didmiesčių centruose ar senamiesčiuose. A. Barzda sako, kad istoriniuose kvartaluose ypač akcentuotini laikui nepavaldūs sprendimai bei natūralios, stiprios, ilgai išliekančios medžiagos.
„Ieškant interjero sprendimų tokiose miesto dalyse, paprastai jos pačios kalba už save. Kas yra senamiestis? Pats pavadinimas sako, kad seniausia, ilgiausiai išlikusi miesto dalis, o ilgiausiai išlieka tvirčiausios medžiagos. Iš vienos pusės jos visada išsaugo nepavaldumą tendencijoms, iš kitos – puikiai dera su senamiesčio sąvoka ir jos palikimu, jos medžiagiškumu, tvirtumu ir ateitimi, kurią dar sutiks naujieji namai“, – akcentuoja architektas.
Vieno modelio nėra
Vis dėlto norintiems įsirengti butą senamiestyje A. Barzda siūlo pernelyg griežtai nesusikaustyti dėl kiekvienos detalės ir nepamiršti, kad, priklausomai nuo situacijos, sprendimai, kurie gali būti klaidingi vienuose interjeruose, gali virsti privalumais kituose.
Architektas pažymi, kad įsirengiant trokštamą interjerą patartina konsultuotis su specialistais, išsakyti pageidavimus ir kliautis jų profesionaliais patarimais. Taip ne tik galima sutaupyti laiko ir pinigų, bet ir lengviau užsitikrinti kokybišką rezultatą.
„Absoliučiai visiems atvejams tinkančio modelio nebūna. Svarbiausia išlaikyti profesionalų ir logišką kelią prie išbaigto produkto. Judant tokiu keliu, interjero visuma sudėlioja bendrą kompoziciją ir derinius, o šie tampa neatsiejami ir netgi unikalūs konkretaus būsto elementai, kurių nepavadinsi nei teisingais, nei klaidingais, nes jie tiesiog tampa išskirtiniu, funkciškai pagrįstu ir estetiškai patraukliu konkrečių namų interjero ansambliu“, – teigia specialistas.
Šiuolaikiško interjero įrengimo dėsnius A. Barzda iliustruoja pateikiamomis nuotraukomis. Specialisto vizijoje – pamatiniai senamiesčio butui būdingi elementai ir tolimesnės interjero formavimo kryptys, kurias jis diegia naujuose „Paupio“ projekto gyvenamuosiuose būstuose.