Top Baneris

Laiko patikrinti suomių dažai stogo dangai (2)

2020 kovo 27 d.
tikkurila dažai stogui
„Tikkurila“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kiekvienas namas, nepriklausomai nuo jo apdailos, reikalauja priežiūros. Po tam tikro laiko dėl nepastovaus klimato poveikio namo stogą, fasadą, terasą ir tvorą prireikia atnaujinti. Tinkamas namo išorės priežiūrai skirtų gaminių pasirinkimas ne tik užtikrina norimą estetinį vaizdą, bet ir pailgina eksploatacijos laikotarpį.

Suomių kompanija „Tikkurila“ turi sukaupusi didžiulę šios srities patirtį. Atšiaurus Suomijos klimatas verčia ją nuolat tobulinti namo eksterjerui skirtus savo gaminius ir sukurti tai, kas lauke esančią medieną ir metalą apsaugotų geriausiai.

Skardinio stogo dažymas ir atnaujinimas

Stogus veikia vėjas, lietus, sniegas ir saulė, todėl po kurio laiko stogo danga išblunka, surūdija ir nebeatrodo gražiai. Ką daryti? Nejaugi vienintelė išeitis – keisti stogo dangą? To daryti tikrai nebūtina, paprasčiausias ir pigiausias būdas – perdažyti, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamus dažus. Jei skardiniam stogui perdažyti naudosite įprastus metalo dažus, problemą išspręsite tik trumpam laikui, netrukus dažų dangą ir vėl teks atnaujinti. Kad taip nenutiktų, tiek naujai stogo dangai dažyti, tiek senai dažų dangai atnaujinti rekomenduojame rinktis laiko patikrintus suomių kompanijos „Tikkurila“ dvikomponenčius poliuretaninius dervos pagrindu pagamintus dažus su antikoroziniais pigmentais „Tikkurila Temaclad SC 50“.

tikkurila dazai

Gali būti naudojami be grunto

Greitai džiūstantys vienasluoksniai dažai „Tikkurila Temaclad SC 50“ sudaro tvirtą, dilimui atsparią ir lengvai valomą dangą. Jie gali būti naudojami be grunto paviršiams dažyti bei dažų dangai atnaujinti. Dažai neteplūs ir lengvai valomi.

Tinka įvairiems paviršiams

„Tikkurila Temaclad SC 50“ naudojami plieniniams, aliumininiams ir cinkuotiems paviršiams kaip vienasluoksniai dažai. Jie ypač tinka karštuoju būdu cinkuotiems ploniems metalo lakštams, pvz., stogo dangai. Taip pat tinka dengto metalo lakštų dažų dangai atnaujinti. Galima naudoti kaip epoksidinių ir poliuretaninių dažų viršutinį sluoksnį. Tinka naudoti miesto, jūrinėje ir pramoninėje aplinkoje. Nerekomenduojama naudoti vandenyje mirkstantiems objektams.

Puikiai išlaiko spalvą ir blizgesį

Poliuretaniniai dervos pagrindu pagaminti dažai „Tikkurila Temaclad SC 50“ turi antikorozinių pigmentų ir yra ypač atsparūs atmosferos bei mechaniniam poveikiui. Jie gerai išlaiko spalvą ir blizgesį, todėl jais dengtas paviršius ilgai atrodo lyg ką tik nudažytas. Šiuos dažus galima spalvinti įvairiomis spalvomis.

341590 Platinum outdoor brush

„Anza Platinum“

Įrankiai

Dideliems plotams dengti naudojamas beoris arba įprastas purkštuvas, o mažiems ploteliams – teptukas. Rekomenduojame naudoti lenktą lauko teptuką „Anza Platinum“.

Itin svarbus tinkamas paviršiaus paruošimas

Visų pirma, svarbu tinkamai paruošti paviršių. Pašalinkite riebalus, tepalus, druskas ir purvą tinkamomis priemonėmis (ISO 12944-4).

Atsižvelkite į įvairių rūšių paviršiaus paruošimo ypatumus:

 • Plieninis paviršius. Nuvalykite rūdis srautinio valymo būdu (nuvalymo laipsnis Sa 2½, SFS ISO 8501-1). Jei srautinis valymas negalimas, šaltai valcuotą plieną rekomenduojama fosfatuoti, kad pagerėtų sukibimas.
 • Cinkuotas paviršius. Nuvalykite srautinio valymo būdu naudodami mineralinį abrazyvą, pvz., kvarcinį smėlį, kad paviršiaus šiurkštumas būtų vienodas (nuvalymo laipsnis SaS, SFS 5873). Jei srautinis valymas negalimas, pašiurkštinkite rankiniu būdu. Cinkuotą plonų lakštų paviršių, pvz., metalinę stogų dangą, nuplaukite plovikliu „Panssaripesu“.
 • Aliumininis paviršius. Nuvalykite srautinio valymo būdu naudodami nemetalinį abrazyvą, kad paviršiaus šiurkštumas būtų vienodas (nuvalymo laipsnis SaS, SFS 5873). Jei srautinis valymas negalimas, pašiurkštinkite rankiniu būdu arba nuplaukite plovikliu „Maalipesu“.
 • Gruntuotas paviršius. Pašalinkite riebalus, tepalus, druskas ir purvą tinkamomis priemonėmis. Pašalinkite atšokusią ir silpnai besilaikančią seną dangą. Atkurkite pažeistą grunto sluoksnį. Atsižvelkite į grunto džiūvimo trukmę (SFS ISO 12944-4).
 • Anksčiau alkidine arba akriline ir pramonine danga dengtas (ne PVDF) paviršius. Rūdis ir baltąsias rūdis pašalinkite elektriniu šlifuotuvu (nuvalymo laipsnis St 2). Kietą, blizgų dažytą paviršių pašlifuokite, kad taptų šiurkštus. Plovikliu „Panssaripesu“ nuvalykite riebalus, tepalus, druskas, purvą ir dulkes.

Dengimo ypatumai:

Denkite beoriu bei įprastu purkštuvu (dideli plotai) ir teptuku (maži ploteliai). Skieskite atsižvelgiant į dengimo būdą ir komponentų (bazės, kietiklio, skiediklio) temperatūrą (skiediklio naudojama iki 10 tūrio proc.). Dengiant beoriu purkštuvu antgalio skersmuo 0,011–0,015”, medžiagos slėgis 120–160 bar. Purškimo kampas parenkamas pagal dažomo objekto formą. Dengiant teptuku skiedžiama pagal poreikį.

Prieš naudodami dažus būtinai perskaitykite gaminio duomenų lapą.

Daugiau skaitykite: Modernūs namo dažymo sprendimai

TIK Industry Logo Primary RGBŠiaurietiška kokybė nuo 1862 m. – nuo pradžios iki pabaigos.

Daugiau informacijos rasite www.tikkurila.lt arba prašom kreiptis į pardavimo atstovus:
El. paštas info.lt@tikkurila.com
Medžio gaminiai, tel. 8 620 62282
Metalo gaminiai, tel. 8 620 71 100

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Pranas

  2021-04-19, 7:28  

  Kilogramo kaina

 • Adolfas

  2021-03-08, 11:42  

  Kodėl be kainu

Rekomenduojami video