Top Baneris

Laboratoriniai bandymai – tikras kokybės patikrinimas

2016 rugpjūčio 17 d.
LBC nuotr.
LBC nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmoji Lietuvoje statybų srityje akredituota laboratorija – 50-metį atšventusi bendrovė Laboratorinių bandymų centras (LBC) – šiandien akredituota atlikti 149 rūšių bandymus. Tinkamumo, savikontrolės, kontrolinius ir sertifikacinius bandymus atliekančio LBC direktorius Gediminas Kunčinas apgailestauja dėl to, kad statybos techniniuose reglamentuose standartiškai numatyti tik popieriniai statybinių medžiagų patikrinimai.

„Tai, kad medžiaga turi CE ženklą ar sertifikatą, tereiškia, jog įmonė gali pagaminti gerą produktą. Bet jis nebūtinai visada kokybiškas. O patikrinti tai galima tik laboratoriniais bandymais“, – sakė G. Kunčinas.

Antros pagal dydį kelių srityje dirbančios nepriklausomos laboratorijos direktorius giria Kelių direkcijos nuostatą visuose viešųjų pirkimų konkursuose numatyti deramą bandymų objekte skaičių. Nuolatinė kontrolė rangovams neleidžia pasiduoti pagundai naudoti pigias, bet nekokybiškas medžiagas. Tai parodė ir ilgas Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcijos granito dangos parinkimo ir kontrolės procesas.

Reikiamos kontrolės G. Kunčinas linkėtų ir statinių statybai. Ypač tai aktualu modernizuojant daugiabučius, kai rangos ir techninės priežiūros konkursai laimimi už nerealiai mažą kainą, tad grėsmė darbų kokybei – didžiulė.

„Vizualiai nustatyti visus statybinių medžiagų ypatumus neįmanoma, todėl techninę priežiūrą būtina derinti su laboratoriniais bandymais“, – įsitikinęs LBC vadovas.

Daugiau informacijos – www.lbc.lt

lbc 2

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video