Top Baneris

Labiausiai brango gyvenamųjų namų statyba (1)

2017 vasario 27 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2017 metų sausio mėn., palyginti su 2016 m. gruodžio mėn., statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 1 proc., pranešė Lietuvos statistikos departamentas. Darbo užmokestis statybų sektoriuje padidėjo 4,2 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainos sumažėjo 0,1 proc.

Iš statybinių medžiagų ir gaminių atpigo betono ir gelžbetonio gaminiai – 1,2 proc., vamzdžiai – 0,8 proc., bendrosios statybinės medžiagos – 0,3 proc., o pabrango apdailos medžiagos – 1,6 proc.

Iš statinių per mėnesį daugiausia – 1,5 proc. – pabrango gyvenamųjų namų statyba. Pastatų remontas pabrango 1,8 proc.

Įtaka bendram statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiui priklauso ne tik nuo sąnaudų elemento kainų pokyčio dydžio, bet ir nuo to, koks yra šio elemento vertės lyginamasis svoris bendroje statinių statybos vertėje.

Per metus (2017 m. sausio mėn., palyginti su 2016 m. sausio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 2 proc. Tokį pokytį lėmė 7,6 proc. padidėjęs darbo užmokestis.

Iš statinių per metus daugiausia pabrango gyvenamųjų namų statyba – 2,9 proc. Pastatų remonto kainos pakilo 3,3 proc.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • tad.paulen

    2017-05-30, 15:03  

    Suprantama, kad nekilnojamasis turtas brangsta dėl kaštų pabrangimo. bet šiuo metu kainos yra išpūstos ir jau darosi neadekvačios. Nemanau, kad pabrangusios medžiagos galėjo tiek pabranginti nekilnojamo turto kainas.

Rekomenduojami video