Top Baneris

Kvietimas į renginį „Viešųjų erdvių transformacijos“

2016 rugsėjo 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 29-ąją Vilniuje ir Kaune prasidėsiantis viešųjų erdvių kongresas „Krizės industrijos, nepaklusnumo estetika“ – trijų tarpdalykinių renginių, skirtų kintančių demokratijos sampratų nagrinėjimui, ciklas.

Nuo viešo muziejaus iki skaitmeninių meno platformų ir pilietinių veiksmo erdvių – kongrese bus tyrinėjamos kultūros ir estetikos išraiškos erdvėje.

Viešųjų erdvių kongreso organizatoriai spalio 1-ąją kviečia į tarptautinį seminarą, skirtą viešųjų erdvių transformacijoms, naujoms demokratinio dalyvavimo technologijoms ir nepaklusnumo estetikai.

Į seminarą kviečiami miesto tyrėjai, menininkai, bendruomenių aktyvistai ir viešojo intereso gynėjai – norintieji dalyvauti turėtų suskubti užsiregistruoti iki rugsėjo 10 dienos.

Seminare bus nagrinėjamos pilietinio aktyvumo erdvės ir svarstoma, kaip keičiasi vietos bendruomenių dalyvavimo, įsitraukimo ir nepaklusnumo formos, turinys ir estetika. Viešųjų erdvių transformacijų atvejus pristatys vietos bendruomenės ir tyrėjai. Šie atvejai bus aptariami, veiklos modeliai tobulinami diskusijų grupėse, analizuosiančiose urbanistikos ateities, erdvių koprodukcijos, kritinės paveldosaugos, nepaklusnaus kino ir dalyvaujamojo dizaino temas.

Kokie naujos, įtinklintos „nepritarimo estetikos“ pavyzdžiai, efektyviai veikia globaliomis ir vietos aplinkybėmis? Kokie veiklos modeliai sektini, verti įdirbio ir tobulinimo? Seminaro dalyviai naujomis idėjomis apie technologijų ir estetikos vaidmenį kuriant pilietinę erdvę, spręs tikrų ir įsivaizduojamų kultūros erdvių problemas ir alternatyvaus dizaino priemonių naudojimą kuriant ateities miestus.

Seminare kartu su dalyviais diskutuos bendruomeninio meno praktikas Rick Lowe (JAV), filosofė ir politinių mokslų profesorė Hobarto ir Williamo Smith koledžuose Jodi Dean (JAV), akademikas, medijų aktyvistas, Masačusetso technologijų instituto (MIT) Pilietinių medijų centro darbuotojas Sasha Constanza-Chock (JAV); architektė ir Architektūros mokyklos Šefildo universitete profesorė Doina Petrescu (Prancūzija) bei architektė, Tyrimų ir plėtros departamento Nyderlandų Het Nieuwe Instituut vadovė Marina Otero Verzier (Nyderlandai) ir kiti.

Seminaras vyks 2016 metų spalio 1 dieną, nuo 10 iki 15 valandos Valstybės pažinimo centre. Norintieji dalyvauti tyrėjai ir praktikai turėtų užpildyti registracijos formą iki 2016 metų rugsėjo 10 dienos. Seminaras vyks anglų kalba. Apie atrankos rezultatus užsiregistravusieji bus informuoti iki 2016 metų rugsėjo 14 dienos. Atrinktų seminaro dalyvių kelionės autobusu iš Talino, Rygos, Varšuvos ir nakvynės išlaidas padengs organizatoriai.

Kongreso organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), Jutempus tarpdisciplinio meno programa (Lietuva), tyrimų platforma „Balticada“ (Lietuva), dalyvaujant Masačusetso technologijos instituto Meno, kultūros ir technologijų programai (JAV). Kongreso koncepcija: Nomeda Urbonienė (Norvegijos mokslų ir technologijos universitetas, Norvegija), Gediminas Urbonas (MIT Meno, kultūros ir technologijų programa, Kembridžas, JAV). Redakcinė kolegija: Ann Lok Lui (Čikagos instituto Meno mokykla, JAV), Jonathan Crisman (Kalifornijos universitetas, JAV).

Kongreso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos mokslo taryba ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje.

Partneriai: Nacionalinė dailės galerija, Valstybės pažinimo centras, „Doxa“, Architektūros fondas, „Lux Express“.

Daugiau informacijos: info@co-ops.lt, www.co-ops.lt/lt/kvietimas, +370 674 87844.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video