Top Baneris

Kviečia išsakyti nuomonę dėl administracinio pastato Lvivo g. projekto

2023 kovo 14 d.
lvivo gatves administracinis
„Arches“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, Šnipiškėse, bendrovės „Inrega“ užsakymu projektuojamas septynių aukštų administracinis pastatas. Gyventojai kviečiami susipažinti su projektiniais pasiūlymais ir išsakyti savo nuomonę, rašoma savivaldybės pranešime.

Pastatas projektuojamas Šnipiškėse besikuriančiame verslo rajone, kuris vis dar transformuojasi – kuriasi naujos viešosios erdvės, šalia baigiamas Japoniškas sodas, kyla aukštybiniai pastatai, o gatvės pertvarkomos orientuojantis į pėsčiuosius, dviratininkus ir kitus alternatyviomis transporto priemonėmis į darbą atvykstančius miestiečius.

Prieš septynerius metus prie T. Narbuto ir Konstitucijos gatvių žiedinės sankryžos iškilo biurų pastatas „K29“. Šiuo metu prieš jį projektuojamas dar vienas administracinis pastatas.

lvivo g. pastatas 1

Projektiniai pasiūlymai atrinkti tarptautinio kviestinio projekto konkurso būdu. Iš pateiktų variantų pirmąją vietą užėmė Lietuvos kūrėjų bendrovės „Arches“ idėja.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Jei po visuomenės pastabų Vilniaus miesto savivaldybės specialistai pritars projektiniams pasiūlymams, tai privačiuose Lvivo g. 68A ir 64 sklypuose bus galima statyti septynių aukštų, 24,7 tūkst. kv. m ploto administracinį pastatą. Numatyta, kad jame dirbs apie 800 žmonių.

Projektuotojai siūlo laiptuotą, su terasomis pastato formą. Nuo Lvivo gatvės fasadas bus tonuoto betono, o iš kitų pusių – stiklinis su apsauga nuo saulės.

Pirmasis aukštas numatytas aktyviai bendravimo, paslaugų erdvei. Čia suprojektuoti bendro naudojimo holai, paslaugų, maitinimo, konferencijų erdvės. Kituose aukštuose bus biurai.

Požeminėje pastato dalyje suprojektuota dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje tilps 393 automobiliai. Keletas automobilių stovėjimo vietų numatyta ir prie pastato. Dviračiams numatyta įrengti 250 vietų.

Įvažiavimas į pastatą suprojektuotas iš Lvivo gatvės pusės.

Šiuo metu sklypas apaugęs uosialapiais klevais, paprastaisiais klevais, beržais. Šalinami medžiai bus atsodinti – kertamų medžių kamienų diametras turės atitikti sodinamų medžių diametrų suma. Iš viso planuojama pasodinti apie 90 naujų medelių. Apželdintas bus iš viso penktadalis sklypo.

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia.

Projekto svarstymas vyks 2023 m. kovo 30 d., 17 val., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, 216 lankytojų salėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video