Top Baneris

Kvartalinė renovacija Lietuvoje: pasiruošimas vyksta, kada laukti starto?

2016 rugsėjo 1 d.
AM susitikimas
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje planuojama įgyvendinti Vokietijos remiamą demonstracinį kvartalinės daugiabučių renovacijos projektą. Ši žinia buvo pranešta dar 2014 metais. Pilotinio projekto dalyvėmis tuomet paskelbtos trys – Šiaulių, Utenos ir Birštono – savivaldybės.

Ekspertai lankėsi atrinktose savivaldybėse, pateikė išvadas apie kiekvienos iš trijų projekto savivaldybių atrinktą kvartalą, įvertino,  ar įgyvendinus projektą bus realu jo patirtį pritaikyti kitų šalies miestų kvartalams atnaujinti, tačiau, kaip atrodys modernizuoti kvartalai – daugiabučiai, viešieji pastatai, inžinerinė infrastruktūra, viešosios erdvės – kol kas galima matyti tik vizualizacijose.

Bandomajam projektui Šiauliai pasirinko vieną seniausių miesto rajonų – Kaštonų alėją, Utenoje bus atnaujintas Aukštakalnio daugiabučių namų rajonas, Birštone – miesto centrinėje dalyje esantis kvartalas.

Rugpjūčio 30-ąją Aplinkos ministerijoje darkart susitiko abiejų šalių atstovai, mat birželio 22 dieną pasirašytoje dvišalio bendradarbiavimo sutartyje numatyta, kad inovatyviems projektams Lietuvoje įgyvendinti Vokietijos vyriausybė skirs ne tik techninę ir ekspertų pagalbą, bet ir finansinę paramą.

Susitikime aptarti pagrindiniai tolesnio bendro darbo principai, paraiškų finansuoti inovatyvius projektus teikimo VFR federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijai tvarka ir artimiausi darbai. Daugiausia dėmesio skirta startuosiančiam pirmajam renovacijos projektui Birštone.

Šiam projektui Birštono savivaldybė pasirinko meno mokyklą numatytame atnaujinti miesto centrinės dalies kvartale. Planuojama, kad po renovacijos šis pastatas pasieks „A+“ arba „A++“ energinio naudingumo klasę.

Susitikime išryškėjo būsimojo projekto detalės: pradedant investicinio plano sudedamosiomis dalimis ir baigiant įgyvendinimo terminais bei finansavimo klausimais. Birštono savivaldybė planuoja iki lapkričio 1 dienos parengti investicinį planą, kuris, suderintas su Aplinkos ministerija ir BETA, bus teikiamas VFR federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijai. Pasak Birštono merės Nijolės Dirginčienės, jeigu viskas vyks, kaip numatoma, jau kitų metų pradžioje bus perkami rangos darbai ir pastatas pradedamas renovuoti.

Aplinkos ministerija kviečia ir kitas šalies savivaldybes pasinaudoti galimybe gauti Vokietijos paramą. Išsamiai su šia parama bus supažindinta rugsėjo mėnesį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse vyksiančiuose kvartalinei renovacijai skirtuose seminaruose. Juose dalyvauti kviečiami  savivaldybių atstovai.

Panašų kvietimą dalyvauti kvartalinės renovacijos projekte 2014 metais gavo visos 60 savivaldybių. Į jį atsiliepė 20, dalyvauti projekte pakviestos trys. Šiauliai pasirinkti atstovauti didmiesčiams, Birštonas – kurortams, o Utena – vidutiniams ir mažesniems miestams.  Šįmet ir kitąmet demonstraciniame kvartalinės renovacijos projekte dalyvaujanti Utenos rajono savivaldybė planuoja atnaujinti 14 daugiabučių, Birštono savivaldybė – 6, o Šiaulių savivaldybė – 5 daugiabučius namus.

SA.lt ir AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video