Top Baneris

Kvarcinio smėlio intriga – pajūrio pojūtis nuosavame kieme

2021 rugsėjo 14 d.
Kvarcinis smėlis uab anyksciu kvarcas
Įmonės archyvo nuotrauka
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Anykščių kvarcas“, eksploatuojanti netoli Anykščių esantį kvarcinio smėlio karjerą, – vienintelė Lietuvoje kvarcinio smėlio perdirbimo įmonė. Joje naudojami modernūs mechaniniai smėlio apdirbimo metodai leidžia išgauti itin aukštos kokybės produkciją, lengvai pritaikomą įvairiapusiškoms sritims.

Kvarcinis smėlis naudojamas stiklo, stiklo pluošto, įvairių statybinių mišinių gamybai, smėliavimui (įvairiems paviršiams valyti didele srove) ir net laisvalaikiui – tinklinio aikštėms, žirgynų maniežams ir paplūdimiams įrengti.

kvarcas smėlis uab anyksciu kvarcas

Kvarcinis smėlis pramonei

Įprastai kvarcinis smėlis naudojamas kaip žaliava stiklo gamyboje. Kvarcinis smėlis stiklui gaminti ypač tinka, nes turi mažai geležies, kuri paprastai stiklui suteikia žalsvo atspalvio. Iš šio smėlio gaminami įvairūs stiklo dirbiniai, lakštinis stiklas ir stiklo pluoštas.

Statybos sektoriuje įmonės išgaunamas kvarcinis smėlis naudojamas kaip užpildas gaminant sausus mišinius, gruntą, plytelių klijus, įvairius dažus. Jis taip pat pritaikomas apdailos fasadinėms plokštėms.

Kvarcinį smėlį „Anykščių kvarco“ klientai taip pat dažnai naudoja smėliavimo ir valymo darbams atlikti. Kvarcinio smėlio dalelės yra aštriabriaunės, todėl tinka fasadams valyti nuo rūdžių ir purvo, smėlį leidžiant didele srove. Parinkus atitinkamą kvarcinio smėlio dalelių dydį, galima smėliuoti įvairiausius paviršius: juoduosius ir spalvotuosius metalus bei jų lydinius, nerūdijantįjį plieną, betoną, medį, akmenį ir kitas medžiagas.

uab anyksciu kvarcas

Kvarcinis smėlis laisvalaikiui

Kvarcinis smėlis nuo seno garsėja kaip puiki žaliava tinklinio aikštėms įrengti. Jis idealiai tinka, nes yra neklampus, o parinkus tinkamą frakciją – itin malonus žaisti basomis.

Dėl šių savybių kvarcinis smėlis gali būti pritaikomas ir privačiose žmonių valdose, pavyzdžiui, nusprendus šalia baseino ar vandens telkinio įsirengti pliažą, primenantį šviesų pajūrio paplūdimį. Išplautas kvarcinis smėlis yra baltas ir švarus, sukuria akiai malonų jausmą. Toks smėlis net ir būdamas šlapias išlieka švarus, atrodo estetiškai, jį malonu liesti ar vaikščioti basomis. Būtent šis smėlis ypač mėgstamas naudoti žirgynuose – būdamas neklampus, jis sumažina riziką žirgų traumoms ir itin estetiškai atrodo.

uab anyksciu kvarcas

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video