Top Baneris

Kūrybinėse dirbtuvėse panevėžiečiai ieškos vietos Stasio Eidrigevičiaus menų centrui

2017 kovo 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžys aktyviai ruošiasi pasaulinio lygio menininko Stasio Eidrigevičiaus menų centro steigimui. Panevėžiečiai įsitikinę, kad jo noras darbų kolekciją dovanoti Panevėžiui – proga, kurios negalima praleisti, nes tokio objekto atsiradimas būtų reikšmingas ne tik miestui ar regionui. Jis būtų svarbus nacionalinės reikšmės objektas – edukacinis, turistinis traukos centras. Panevėžiečiai neabejoja – miestas turi stiprų kultūrinį geną, yra pajėgus ir turi tinkamą vietą sukurti deramai profesionalų meną reprezentuojančią erdvę.

Kovo 29 d. 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Menų skaitykloje startuos kūrybinės dirbtuvės „Stasio Eidrigevičiaus menų centras“. Kolektyvai skirtingais keliais ieškos jo urbanistinės, architektūrinės-meninės koncepcijos.

S. Eidrigevičiaus menų centras planuojamas „Garso“ kino teatro vietoje (Respublikos g. 40), t. y. pačiame miesto centre, turi potencialo tapti šiuolaikišku daugiafunkciu profesionalaus šiuolaikinio meno sklaidos ir edukacijos centru, pristatančiu visuomenei Lietuvos bei užsienio menininkų kūrybą. Jis veiktų ir kaip interaktyvi bendravimo multifunkcė erdvė, kur žiūrovai galėtų susipažinti su S. Eidrigevičiaus darbų ekspozicija, netradicinio pateikimo parodomis, dalyvauti seminaruose, paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse, meistriškumo pamokose, meninėse akcijose ir pan.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai, atsižvelgdami į platesnę miesto teritoriją, ieškos urbanistinių meno centro jungčių su Dailės galerija-tarptautinių keramikos simpoziumų centru Respublikos gatvėje, kuris modernizuojamas jau kitu projektu, ir buvusia J. Čerkeso-Besparnio sodyba Skaistakalnio parke, kuri kitu projektu atkuriama kaip eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės-menininkų rezidencija.

Kūrybinėse dirbtuvėse svarbu atsakyti į esminį klausimą: ar palikti ir tik išplėsti esamą kino teatrą, ar pasirinkti kitą kelią – naujos statybos, nugriaunant pastatą, o gal pasirenkant kitą toje zonoje esančią vietą?

eidrigeviciaus menu centras 1Kyla ir nemažai susijusių klausimų: kaip planuojamą S. Eidrigevičiaus menų centrą įkomponuoti šioje miesto dalyje, kokios jungtys būtų siūlomos su kultūros įstaigomis, kaip šią vietą paversti reprezentatyvia? Kaip jungti menų centrą su Respublikos, Kranto gatvėmis, Senvage ir jos sala?

Panevėžio miesto kūrėjai ir gyventojai, verslininkai ir politikai, ateikite ir pasidalinkite savo nuomone, vizija. Kartu atsakykime į kylančius klausimus.

Kūrybinių dirbtuvių organizatorė – Architektūros kokybės vystymo asociacija. Partnerės ir rėmėjos – Panevėžio miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Informacija apie kūrybines dirbtuves – „Facebook“ paskyroje: Kūrybinės dirbtuvės – Stasio Eidrigevičiaus menų centras.

Iki balandžio 30 d. galima pareikšti savo nuomonę apie S. Eidrigevičiaus menų centro būsimas veiklas ir kūrimą pareikšti apklausoje. Ją rasite ČIA.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video