Top Baneris

Kūrybai įkvėpė urbanistinė architektūra

2017 vasario 6 d.
Raimonda Sereikaitė. kkkc.lt nuotr.
Raimonda Sereikaitė. kkkc.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Raimondos Sereikaitės paroda „Vakar sapnavau ateitį“. Vilniaus dailės akademijoje autorė yra baigusi skulptūros studijas. Savo meninę veiklą dažniausiai ji realizuoja tūriniuose objektuose, nors menininkės kūrybiniame lauke galima atpažinti ir instaliacinio meno padarinių.

R. Sereikaitė kūryboje dėmesį koncentruoja į tris svarbiausius aspektus: spalvą, formą, tūrį, o idėjų semiasi iš urbanistinės architektūros, ją fragmentuodama ir konstruodama ar dekonstruodama. Dažniausiai kūrėja renkasi žaidimo, persirenginėjimo-travesti modelį. Savo kūriniais neretai perfrazuoja istorinių meno judėjimų strategijas ir stilius (pvz., baroko, modernizmo, poparto), tokiu būdu teigdama fluidiškumą, manipuliacijų objektu gausą.

Personalinėje parodoje „Vakar sapnavau ateitį“ menininkė pristatys šiek tiek kitokius kūrinius nei įprasta – tai lyg instinktyvus poreikis išsivaduoti iš praeities šešėlių. Pabudusi iš sapno, ji kvies spontaniškai pažvelgti į esatį: tokią, kokia galėtų būti, jei dažniau svajotume ir dalykus sukeistume vietomis.

Parodoje vyraujanti švari, nuo pridėtinių reikšmių „apvalyta“ estetika primena tobulybės ieškojimą ir būdą kurti naujas – savas – taisykles. Ji skelbia viltį ir drąsą sapnuoti idealesnį rytojų.

Pasitelkusi spalvą ir formą autorė išreiškia pozityvias ateities vizijas, kurias įprasmina vienas kitą papildančiuose meniniuose objektuose. Atsidurti tarp realybės ir fantazijų bei kitaip, neįprastai patirti kasdienybę – toks menininkės metamas iššūkis žiūrovui. Ar išdrįsi priimti?

„Vakar sapnavau ateitį“ – jau ketvirtoji autorinė R. Sereikaitės paroda. Aktyvią meninę veiklą atspindi ir ne viena grupinė paroda Lietuvoje bei užsienio valstybėse – Gruzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose bei Prancūzijoje. Menininkė yra pelniusi Tautos fondo (JAV) paskirtą Elenos Urbaitytės stipendiją.

Parodos atidarymas – vasario 8 dieną 17 val. Paroda Dailės galerijoje veiks iki kovo 5 dienos.

vakar sapnavu ateiti

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video