Top Baneris

Kuršių nerijoje sumažės transformatorių pastočių

2017 balandžio 5 d.
ESO nuotr.
ESO nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Klaipėdos regiono darbuotojai praėjusią savaitę Kuršių nerijos nacionaliniame parke surengė saugomos teritorijos aplinkos tvarkymo akciją. Akcijai, kurios metu daugiau kaip 50 ESO darbuotojų Naglių gamtinio rezervate, ties Pervalka, montavo specialias tvoreles, vadovavo mokslininkas Arvydas Urbis. Tikimasi, kad tvorelės padės sumažinti vėjo greitį bei kaupti pustomą smėlį Pilkosiose kopose (dar vadinamos Mirusiomis kopomis). Akcijos metu taip pat sutvarkyta parko teritorija.

Anot Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorės Aušros Feser, direkcijai labai svarbūs ilgalaikiai partneriai tvarkant parko teritoriją.

„Svarbu, kad įmonės vadovybė irgi būtų suinteresuota dalyvauti gamtosaugos veikloje. ESO įrodė turinti visas šias savybes, tad mielai su jais bendradarbiausime ir toliau. Apie elektros linijų keitimą požeminiais kabeliais Kuršių nerijoje seniai svajojome ir labai džiaugiamės, kad atsirado galimybės šiai svajonei išsipildyti. Tai sudarys prielaidas gerokai pagerinti kraštovaizdžio estetinę vertę. Tikimės bendradarbiauti, tartis, kad visi būtų patenkinti atliktais darbais“, – teigė A. Feser.

Laukia nemažiau svarbus darbas – pašalinti sovietines pastotes iš ypač vertingų vietų – Juodkrantės bažnyčios prieigose, šalia Preilos etnografinių kapinių, Pervalkos centre, Nidos ir Juodkrantės pajūrio rekreacinėse zonose.

ESO įgyvendinamo projekto metu numatoma rekonstruoti nuo 1965–1988 metų eksploatuojamas Juodkrantės, Smiltynės, Alksnynės, Nidos, Pervalkos ir Girininkijos transformatorių pastotes, o vietoje 35 kV oro linijų, kurios įrengtos 1964 metais, nutiesti 90 kilometrų požeminių kabelių linijų.

Šiuo metu rengiamas techninis projektas dėl elektros tinklo dalies nuo Juodkrantės iki Smiltynės rekonstrukcijos. Artimiausiu metu planuojama pradėti projektuoti ir tinklo dalies iki Nidos atnaujinimą. Preliminariai numatoma, kad rekonstrukcijos darbai prasidės 2018 metais ir truks iki 2021 metų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video