Top Baneris

Kuriant sveiką darbo vietą privalu pasirūpinti patalpų oro kokybe

2018 gruodžio 7 d.
„DESSO AirMaster“
Pasidalykite straipsniu

Galvodami apie oro kokybę, dauguma įsivaizduoja miesto smogą, sunkiąją pramonę ar gatves, užterštas automobilių išmetamosiomis dujomis. Visgi lauke žmonės būna palyginti mažai – darbuotojai kone 90 proc. savo laiko praleidžia patalpose.

„DESSO AirMaster“ – sveikesnei darbo vietai

Pasaulyje pripažinto ekologiškai atsakingos gamybos ir tvarios gaminių plėtros lyderio – grindų dangų gamintojo „Tarkett“ darbo vietų tyrimo duomenimis, Europos biurų darbuotojams triukšminga aplinka ir prasta oro kokybė yra labiausiai susirūpinimą biure keliantys dalykai (1). „Tarkett“ tvirtai įsitikinusi, kad bendrovės yra atsakingos už tai, jog sukurtų sveiką, kūrybišką darbo aplinką savo darbuotojams, todėl vadovaujasi misija – suprasti, ką gero galima nuveikti šioje srityje.

Kilimai yra populiarus pasirinkimas biuruose, nes jie padeda sugerti garsą, pagerina biuro patalpų oro kokybę ir sukuria jaukią aplinką. Patalpose su kilimine danga kietųjų dalelių, kurios lemia namų ir darbo vietų patalpų oro kokybę, kelia pavojų sveikatai, yra kvėpavimo problemų ir alerginių reakcijų priežastis, paprastai būna mažiau.

„DESSO AirMaster“ žalingas dulkeles iš patalpų oro sulaiko efektyviau nei kitos grindų dangos ir gali veiksmingai prisidėti prie sveikatos ir gerovės palaikymo šiandienėse darbo vietose. Ši patentuota technologija smulkias daleles sulaiko plonuose siūluose, o stambesnės sulaikomos storesniuose siūluose. Dėl unikalios kilimo struktūros sulaikytos dulkės nebepatenka į orą. Svarbu paminėti, kad grindų danga „DESSO AirMaster“ buvo sukurta taip, kad dulkės būtų lengvai pašalinamos valant, o kilimas išlaikytų pažangias filtravimo savybes.

Padidintas „DESSO AirMaster“ profilis

desso airmaster 1

Technologija užtikrina, kad „DESSO AirMaster“ daleles sulaiko 8 kartus efektyviau nei lygios grindų dangos. Be to, ši danga yra 4 kartus efektyvesnė nei standartiniai kilimai.

Įrodytas oro valymo efektyvumas

„DESSO AirMaster“ yra pirmasis gaminys pasaulyje, kuriam suteiktas ženklas „GUI Gold Plus“ – tai aukščiausio laipsnio akreditavimas, kurį teikia pirmaujanti Vokietijos nepriklausoma oro kokybės tyrimų organizacija „Gesellschaft für Umwelt-und Innenraumanalytik“ (GUI).

Mokslininkai GUI laboratorijose išmatavo „DESSO AirMaster“ ypatybę sumažinti dalelių koncentraciją, atlikę 15 bandymų trijose bandymų patalpose su skirtinga grindų danga (lygiomis grindimis, standartiniu kilpiniu kilimu ir „DESSO AirMaster“).

Bandymai parodė, kad „DESSO AirMaster“ daleles sulaiko 8 kartus efektyviau nei lygios grindų dangos. Kai grindys dengtos „DESSO AirMaster“, kietųjų dalelių koncentracija sumažėja gerokai sparčiau nei esant lygioms grindims. Esant lygioms grindims, oru pernešamų kietųjų dalelių kiekis nuolat yra didesnis nei didžiausia reikšmė „DESSO AirMaster“ atveju.

Su „AirMaster“ buvo atliekami matavimai, siekiant užtikrinti moksliškai pagrįstus rezultatus, o ne remiantis vienkartiniu rezultatu. Per kai kuriuos bandymus buvo nustatyta, kad „DESSO AirMaster“ daleles sulaikė iki 20 kartų efektyviau nei lygios grindų dangos.

desso airmaster 4

Antrinio panaudojimo galimybės

DESSO kilimai, įkvėpti nuolatinių gamtoje vykstančių augimo, kaitos ir atgimimo ciklų, atitinka uždarojo ciklo ekonomikos modelio „Cradle to Cradle®“ (liet. „iš lopšio į lopšį“) filosofijos esmę. Šiandien visas „DESSO AirMaster“ asortimentas turi „Cradle to Cradle®“ sidabrinio lygmens sertifikatą, o gaminiai standartiškai yra „EcoBase™“ pagrindu.

„Cradle to Cradle®“ viziją „Tarkett“ įgyvendina įvairiais būdais:

• „DESSO AirMaster“ kolekcijose naudojami 100 proc. regeneruoti „ECONYL®“ nailoniniai siūlai, pagaminti iš perdirbtų antrinių žaliavų, pavyzdžiui, senų kiliminių siūlų ir žvejybinių tinklų.

• Visi „AirMaster“ gaminiai pagaminti su „Cradle to Cradle®“ auksinį sertifikatą turinčiu DESSO „EcoBase®“ pagrindu, pagamintu iš 100 proc. teigiamai vertinamų sudedamųjų dalių.

• DESSO „EcoBase“ kilimų pagrindui naudojame kalcio karbonatą (kalkes) – Olandijos geriamojo vandens pramonės šalutinį produktą. Dėl to DESSO gaminių su DESSO „EcoBase“ pagrindu sudėtyje yra vidutiniškai 50 proc. teigiamai vertinamo perdirbto turinio, atitinkančio „Cradle to Cradle®“ principus.

• „ReStart®“ – „Tarkett“ programa, kurią vykdydama kompanija iš vartotojų surenka naudotas kilimines plyteles. Artimiausiu metu ši programa bus vykdoma ir Lietuvoje. Grąžinti kilimai apdorojami taikant „Refinity®“ perdirbimo infrastruktūrą, atskiriančią siūlus ir kitus pluoštus nuo pagrindo.

desso airmaster 2

Matavimai atlikti 80 cm ir 110 cm aukštyje (kvėpavimo zonoje).

(1) Atraskite „Tarkett“ platformą, kurioje pasisemsite žinių ir įkvėpimo diskusijai apie sveiką aplinką darbe, taip pat sužinosite, kaip kurti sveikas, klestinčias darbo vietas: http://www.thegreatindoors.eu.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video