Top Baneris

Kuriamas renovacijos darbų ir paslaugų alternatyvų katalogas

2015 birželio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

CPO LT elektroninis katalogas sukurtas siekiant sumažinti viešųjų pirkimų naštą valstybės ir savivaldos institucijoms bei užtikrinti, kad jie vyktų skaidriai, sąžiningai, greitai. Juo aktyviai naudojasi ir daugiabučių namų bendrijos, ieškodamos statybininkų rangos darbams atlikti. Net 80 proc. renovacijos darbų nuperkama per CPO LT katalogą. Tiesa, daugiabučių bendrijos, nors ir nėra perkančiosios organizacijos, pirkdamos per CPO LT katalogą priverstos laikytis viešiesiems pirkimams numatytų reikalavimų.

Daugiabučių namų renovacijos rangos darbų pirkimo optimizavimo problemos svarstytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės Energijos vartojimo efektyvumo komisijoje. Komisija įpareigojo CPO LT neperkančiosioms organizacijoms sukurti alternatyvų elektroninį katalogą, kuris užtikrintų daugiabučių bendrijoms galimybę ir toliau pirkti per CPO LT, tačiau sumažintų perteklinių reikalavimų naštą. Į šį procesą įsitraukė ir Ūkio ministerija  bei Aplinkos ministerija.

„Alternatyvaus katalogo kūrimo idėja kilo iš tų problemų, su kuriomis susiduria renovacijos darbus perkantys gyventojai, –  sako CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. – Dabar visos pirkimo procedūros vyksta Viešųjų pirkimų įstatymo pagrindu, todėl yra griežtai reglamentuotos ir gana sudėtingos.“

Statybinės organizacijos, norėdamos patekti į CPO LT elektroninį katalogą, turi laukti, kada bus vykdomas viešasis pirkimas, atitikti gana aukštus kvalifikacinius reikalavimus, pateikti daug dokumentų bei atsakyti į nemažą kiekį klausimų. Po to CPO LT darbuotojai vertina tiekėjų kvalifikaciją, pajėgumą vykdyti darbus, patikimumą. Visos šios procedūros yra reglamentuotos viešųjų pirkimų nuostatų ir užtrunka gana ilgai – iki 7 mėnesių. CPO LT įvykdyto pirkimo pagrindu suformuotas rangovų sąrašas yra nekeičiamas ir nepildomas, nes tai daryti draudžia minėtas įstatymas.

Anot R. Černiausko, statybos sektorius yra labai dinamiška ūkio šaka: čia nuolat atsiranda naujų įmonių, įmonės, dirbančios kituose statybų segmentuose, susidomi renovacijos programa, todėl nuolat užduodami klausimai, kaip patekti į CPO LT katalogą. „Dabar, deja, atsakymas tik vienas: reikia laukti, kada bus įvykdytas naujas viešasis pirkimas“, –  aiškina R.Černiauskas.

Alternatyviame kataloge Viešųjų pirkimų nuostatos jau nebegalios, o pirkimai vyks, pavyzdžiui, pagal Aplinkos ministerijos patvirtintą supaprastintą tvarką. Tai leis, patikrinus statybos įmonių kvalifikaciją ir patvirtinus jų atitikimą reikalavimams, per vieną dieną jas įtraukti į katalogą.

„Galima tikrai teigti, kad taip sužinosime realų skaičių Lietuvos statybos įmonių, galinčių ir suinteresuotų dalyvauti daugiabučių renovacijos programoje. Atsivers didesnės galimybės net ir smulkioms ar vidutinėms įmonėms siūlyti savo paslaugas. Jų vertinimas bus lankstesnis, labiau prisitaikoma prie gyventojų poreikių. Taip pat dažniau bus galima papildyti technines specifikacijas bei lanksčiau, greičiau koreguoti sutarties sąlygas. Šis katalogas labiau atitiks daugiabučių renovacijos programoje dalyvaujančių ir pirkėjų ir rangovų realius poreikius“, – pažymėjo CPO LT direktorius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video