Top Baneris

Kur saugomas menas?

2018 vasario 26 d.
arty cube 1
Simono Linkevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Derinant klasikinio ir modernaus interjero sprendimus suprojektuoti erdvę šiuolaikinio meno kūriniams – tokią užduotį turėjo interjero dizainerė Elžbieta SKUNČIKIENĖ. Tik pradėjusi kūrybinį procesą interjero architektė jau žinojo – paveldo objekte vyraus balta ir juoda bei akcentinė aukso spalva.

„Priglaudė“ istorinis pastatas

Šiuolaikinio meno galerija „Arty Cube“ įrengta istoriniame pastate sostinės senamiestyje, tad visus suplanuotus rekonstrukcijos darbus čia reikėjo derinti su paveldosaugininkais. Pastato rūsyje ir pirmame aukšte buvo pakeistas patalpų suplanavimas – išgriovus gipso kartono pertvaras atverta didelė ekspozicijų erdvė.

Pastate prieš pradedant tvarkybos darbus veikė kavinė, erdvė buvo sudalyta nedidelių patalpų, o šios netiko galerijos funkcijai. Rūsyje po rekonstrukcijos atidengti ir eksponuojami akmeniniai pamatai.

Anot interjero architektės E. Skunčikienės, užsakovas medžiagiškumui ar interjero tematikai konkrečių užduočių neturėjo, leido patalpas įrengti savitu stiliumi, tik pristatė, kokie meno kūriniai bus eksponuojami.

Pašnekovė pasakojo domėjusis meno galerijų variacijomis užsienio šalyse. Kai kur tam tinkamiausios atrodo naujos statybos pastatų erdvės. O, pavyzdžiui, Prancūzijoje ar Belgijoje didelė dalis meno galerijų įkurdinamos šimtamečiuose pastatuose. Kartais meno darbai eksponuojami loftuose, kitose netradicinėse erdvėse. Interjero autorė E. Skunčikienė taip pat turėjo motyvacijos sukurti išskirtinį interjerą.

Elžbieta Skunčikienė.

Elžbieta Skunčikienė.

Norėjosi, kad galerijoje apšvietimas būtų ne tik techninis, todėl buvo suprojektuoti akcentiniai šviestuvai darbo ir laiptų zonose. Tokios detalės papildė pačios galerijos stilistiką ir sukūrė pridėtinę vertę.Elžbieta Skunčikienė

Meno kūriniams – saikingas apšvietimas

Simono Linkevičiaus nuotr.Meno galerijoje ypač svarbus tinkamas kūrinių apšvietimas, kuris atskleidžia ne tik meno kūrinių formą, spalvas, faktūrą, bet ir pačią aplinką. Interjerą sukūrusi architektė įvertino, kokio dydžio paveikslai bus eksponuojami, kad pakaktų erdvės atsitraukti ir tinkamai apžiūrėti kūrinius, tuomet parinko saikingus šviestuvus. „Norėjosi, kad galerijoje apšvietimas būtų ne tik techninis, todėl buvo suprojektuoti akcentiniai šviestuvai darbo ir laiptų zonose. Tokios detalės papildė pačios galerijos stilistiką ir sukūrė pridėtinę vertę“, – pasakojo kūrėja. Interjero autorė projektuodama interjerą atsižvelgė ir į menininkų nuogąstavimus, kad apšvietimas gali ne tik išryškinti, bet ir sugadinti meno kūrinius – jų spalvas ir išraiškas.

Beje, galerijoje eksponuojami paveikslai orientuoti į privačius meno kolekcininkus, todėl patalpose nestinga ir namų akcentų. Galerijos „Arty Cube“ tikslas – populiarinti pasirinktą menininką, jo darbus eksponuoti ilgesnį laiką.

Norint meno galerijos erdvėms suteikti daugiau modernumo, švarumo, vidaus apdailai pasirinkta balta sienų ir lubų spalva, ąžuolo eglutės rašto parketas, klasikiniai juodos spalvos lubiniai ir kabamieji šviestuvai.

130 kv. m ploto patalpose įrengtas grindinis šildymas, šilumos, drėgmės, klimato kontrolės sistemos – tokiu būdu paveikslai apsaugomi nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

Kiek nuošaliau, ekspozicijų erdvėje, įkurdinta darbo zona, kuri atskirta aliuminio ir stiklo pertvara. Darbuotojai gali stebėti, kas vyksta salėje, o lankytojai – palaikyti kontaktą. Darbuotojų ir svečių patogumui įrengta kompaktiška virtuvėlė. Ji pasitarnaus rūsio erdvėje vykstant renginiams, įvairiems pristatymams. Renginiams parinktos viena ant kitos sumaunamos kėdės, pagamintos iš perdirbto plastiko.

„Wilbergs“: prioritetai – kokybė ir estetika

Simono Linkevičiaus nuotr.

Ąžuolo ir uosio parketlentės „Wilbergs“ įvertintos profesionalų ir vartotojų, ieškančių estetiškos ir kokybiškos grindų dangos.

Besikeičianti rinka „Wilbergs“ padiktavo sprendimą – klientams pasiūlyti parketlenčių efektus ir spalvas pasirinkti individualiai, atsižvelgiant į poreikius. Taigi, klientas, išsakęs savo norus, gavęs aiškią informaciją apie grindų dangą, sulaukia paruoštų pavyzdžių, patvirtina užsakymą ir tik tada gauna specialiai jam pagamintą grindų dangą. Parketlenčių dydis taip pat derinamas, jis gali būti tiek standartinis, tiek individualus.

Parketlentės „Wilbergs“ puikiai tinka šildomosioms grindims. Bendrovė gali pasiūlyti ir grindų montavimo paslaugą. „Wilbergs Group“ turi gamybos standartus atitinkantį CE sertifikatą.

wilbergs logoUAB „Wilbergs Group“
Kazimierava, LT-54394, Kauno r.
www.wilbergs.com

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2018 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video