Top Baneris

Kukurūzai ant sienų, arba nauja tvari medžiaga interjere

2024 balandžio 3 d.
CornWall danga
„StoneCycling“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tvarios statybos pasaulyje naujovėms nėra ribų. „CornWall“ produktas keičia įprastą suvokimą apie vidaus sienų apdailos dangas. Nauja medžiaga iš organinių atliekų ne tik ekologiška, bet ir palanki klimatui, nes ją gaminant neišmetama CO2.

„CornWall“ yra alternatyva keraminėms sienų dangoms arba kitoms mažiau tvarioms kompozicinėms medžiagoms, tokioms kaip HPL plokštės. Nors „CornWall“ medžiagos kaina atitinka kokybiškų keraminių plytelių kainą, apdirbimo ir eksploatavimo pabaigos kaštai yra žymiai mažesni, todėl tai yra ekonomiškas ir aplinką tausojantis pasirinkimas, tikina kūrėjai.

CornWall
Produktas gali būti skirtingų spalvų. „StoneCycling“ nuotr.

Ši biologiškai skaidi medžiaga sukurta Antverpene, Belgijoje, „Circular Matters“ bendradarbiaujant su „StoneCycling“ ir „Studio Nina van Bart“. „Circular Matters“ presuoja ir kaitina ekologiškų kukurūzų burbuolių šerdis. Veikiant šias organines atliekas iki 150 °C temperatūrai, biomasėje esantys polimerai aktyvuojasi ir sukuria tvirtą plaušą, todėl galutinis produktas yra stabilus.

Šis kaitinimo procesas yra visiškai elektrinis, varomas tvarios energijos, daugiausia gaunamos iš saulės baterijų ant stogo. Visas gamybos procesas nepalieka anglies dioksido pėdsako, nes jam nereikia iškastinio kuro.

Žvelgdami į ateitį kūrėjai ketina sukurti perdirbimo schemą, kuri ateityje leistų grąžinti nebenaudojamus „CornWall“ gaminius. Produktai galės būti transformuojami į naujus gaminius ir dar sykį naudojami namams įrengti.

Pagal „Design Wanted“ parengė Deimantė Bagdanavičienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video