KTU tęsia bendrabučių modernizaciją

KTU tęsia bendrabučių modernizaciją

23 07 18 11 bendrabutis4
KTU nuotr.

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir toliau rūpinasi studentų laikinų namų tobulinimu – tęsiama bendrabučių renovacija ir modernizuojama studentų gyvenamoji aplinka, skelbia švietimo įstaiga pranešime spaudai. 

„Studijų laikotarpis stipriai formuoja žmogaus asmenybę, todėl ypač svarbu galvoti apie studijų aplinką kaip visumą. Studijos turi būti aktualios ir kokybiškos, studijų fizinė, o kartu ir informacinė infrastruktūra turi būti moderni ir šiuolaikiška, o kasdienybė universitete įkvėpti ir įgalinti veikti bei kurti“, – sako Kristina Skučienė, KTU Studentų reikalų departamento direktorė.

Po 10-ojo bendrabučio, esančio Gričiupio g., renovacijos, intensyvėja ir 11-o bendrabučio, esančio Pašilės g., atnaujinimas.

Atsižvelgiama į studentų poreikius

„11-o bendrabučio modernizavimo projekte yra numatyta apšiltinti ir atnaujinti bendrabučio fasadus, stogą, bei kitus pastato išorės elementus. Siekiant pilno išorės ir teritorijos sutvarkymo išbaigtumo, kartu su 10-o bendrabučio teritorija yra atnaujinama ir 11-o bendrabučio teritorija, praplečiant bei atnaujinant automobilių parkavimo aikšteles, pėsčiųjų takus ir kitus, studentų gerovei reikalingus elementus“, – sako Gražvydas Visockas, KTU infrastruktūros skyriaus vystymo vadovas.

Anot jo, pastatas bus pritaikomas žmonėms su negalia, todėl įrengiami keltuvai bei reikalingos taktilinės dangos, padėsiančios žmonėms su negalia orientuotis teritorijoje, lengviau patekti į pastatą. Skyriaus vadovas teigia, kad šiuo metu yra baigiami visi minėti darbai, tai turėtų įvykti iki rugsėjo mėnesio.

Atnaujintame 10-ame bendrabutyje yra 137 vienviečiai ir 61 dviviečiai kambariai, kuriuose telpa 259 studentai. Kambariai suskirstyti blokais, kuriuose gyvenantys studentai naudojasi blokui skirtu prieškambariu, virtuvėle ir sanitariniu mazgu.

Pasak Kristinos Skučienės, tai, kaip pavyko pirmoji rekonstrukcija ir tai, kaip ten sekasi gyventi studentams, nurodo tolesnių rekonstrukcijų kryptį: „Kitų bendrabučių rekonstrukcijos projektai rengiami atsižvelgiant būtent į anksčiau atliktos 10-o bendrabučio rekonstrukcijos proceso bei pirmųjų bendrabučio gyventojų patirtis.“

Mokymosi ir laisvalaikio darna

Kiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve, pritaikyta įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentams pastatyti minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui. 

„Tai modernus ir šiuolaikiškas bendrabutis, kuriame erdvės suplanuotos taip, jog poilsio ir mokymosi aplinka yra individuali, o bendravimo, laisvalaikio ir valgymo zonos – bendros“, – apie bendrabučio erdves sako K. Skučienė.

Bendrabutyje įrengta automatinė praeigos kontrolė (kuomet gyventojai ar svečiai į pastatą įeina tik su leidimais), yra papildomų paslaugų erdvės – dviračių ir paspirtukų, taip pat daiktų saugyklos, skalbyklos bei džiovyklos zonos.

Renovacijos eigą diktuoja aplinkybės

2023 m. pradžioje KTU atidarė modernizuotą 10-ą bendrabutį, kur atnaujinta tiek išorė, tiek vidaus erdvės. Atnaujinimai tuo metu vykdyti pilnai bendrabutį uždarius, o gyventojai buvo apgyvendinti kituose KTU bendrabučiuose. 

Atsižvelgiant į dabartinę situaciją nekilnojamojo turto rinkoje, 11-as bendrabutis atnaujinamas kitaip – iš pradžių vykdomi eksterjero darbai, o po jų bus vykdomi interjero modernizacijos darbai.

Pasak KTU Studentų reikalų departamento direktorės K. Skučienės, taip galima maksimaliai sutrumpinti laikotarpį, kuomet gyventojai negalės gyventi bendrabutyje. 

„Rekonstruojant pirmąjį bendrabutį remonto darbai pradėti tik visiškai uždarius bendrabutį, t. y., išsikėlus visiems gyventojams. Antrasis bendrabutis rekonstruojamas palaipsniui – eksterjero remonto darbai vykdomi bendrabutyje vis dar gyvenant studentams“, – sako K. Skučienė.

Į tvarumą orientuoti sprendimai

Tiek bendrabučių modernizavimo, tiek bendri infrastruktūros atnaujinimo darbai siejasi su universiteto tvarumo strategija, atsižvelgiama į šiuolaikinius studentų ir universiteto bendruomenės bei aplinkos poreikius. 

„Nuoseklūs modernizavimo darbai bei bendrabučių teritorijos atnaujinimas ir pritaikymas studentų poreikiams yra universiteto vykdomos strategijos dalis“, – sako G. Visockas.

Pasak jo, vykdant pilnos apimties 10-o bendrabučio įrengimo darbus buvo įrengtos dvi elektromobilių krovimo stotelės, o šalia 11-o bendrabučio numatyta įrengti dar net 4 automobilių krovimo stoteles. Taip pat neseniai ir KTU „Santakos“ slėnio prieigose įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė. 

23 07 18 11 bendrabutis10
KTU nuotr.

„Visi šie darbai tikrai glaudžiai susiję ir su universiteto tvarumo strategija, nes modernizavus bendrabučius labai sumažinamos energinės pastatų išlaikymo sąnaudos, gerinamas pastatų išplanavimas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti naudingus ir nenaudingus pastatų plotus, bei įrengiamos šiuolaikiškos inžinerinės sistemos, kurios padeda eksploatuoti bendrabučių pastatus dar efektyviau“, – pabrėžia G. Visockas. 

KTU 2021–2025 veiklos plane numatyta, kad iki 2025 m. bus parengta šešių universiteto bendrabučių rekonstrukcijos koncepcija bei paruošti rekonstrukcijos projektai. Tarp numatytų modernizuoti bendrabučių – trys dvylikaaukščiai ir Vydūno alėjoje esančių penkiaaukščių pastatų kompleksas.

Temos: KTU bendrabučiai

2 komentarai. Leave new

  • Na tikrai gražiai atrodo.

  • Mano nuomone, pilka ( ir juoda taip pat) spalva galimai suteiks šiems pastatams niūrumo,slegiančio įspūdžio,niekaip nesiderinančio su studentiškos jaunystės optimizmu. Jei netinka spalvos iš gamtos,tai gal šie studentų bendrabučiai galėtų būti balti su kai kuriomis spalvotomis detalėmis). Juk balta spalva būdinga ir prieškario modernistinei Kauno architektūrai ( V.Landsbergio- Žemkalnio projektuotas KTU laboratorijų pastatas ir kt.) ir visam KTU miesteliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai