Top Baneris

KTU studentė siekia įrodyti: portlandcementis gali būti pigesnis ir draugiškesnis aplinkai

2016 birželio 30 d.
Pasidalykite straipsniu

Kauno technologijos universitete (KTU) Statybos inžinerijos magistrantūros studijas pasirinkusios Mantvydės Mičelytės atlikti tyrimai gali pagelbėti verslininkams sumažinti medžiagų gamybos išlaidas, pailginti jų naudojimo terminą ar gamybos proceso metu utilizuoti nereikalingas atliekas.

Jau bakalauro studijose aktyviai į mokslinę veiklą įsitraukusi studentė džiaugiasi, kad gali prisidėti kuriant naujas statybines medžiagas, tobulinant ne tik jų gamybos procesą, bet ir skatinant ekologiškumą, panaudojant gamybines atliekas.

Pirmasis KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) studentės M. Mičelytės, kartu su kolegomis D. Kaminsku, D. Vaičiukyniene ir A. Kantautu, atliktas tyrimas – svarbus, siekiant pailginti portlandcemenčio – labiausiai paplitusios hidraulinės rišamosios medžiagos – naudojimo terminą.

Studentai tyrimams pasitelkė ceolitinius priedus ir, komponuodami skirtingus šių priedų ir cemento santykius, aiškinosi, kada gauto gaminio tankis ir gniuždymo stipris yra optimaliausi.

„Prailgintas medžiagos naudojimo terminas leidžia ją ilgiau eksploatuoti. Tai – puiki galimybė verslui pagerinti gaminių kokybę ir mažinti gamybos kaštus“, – apie tyrimo privalumus pasakojo M. Mičelytė.

Atsparesnis ugniai betonas
nemodifikuota ceolitine

Nemodifikuota ceolitinė naftos katalizatoriaus atlieka

Antruoju tyrimu M. Mičelytė, kartu su KTU studentais Ž. Pažėraite ir V. Bocullo bei darbo vadove D. Vaičiukyniene, siekė rasti alternatyvą portlandcemenčiui.

Šių mokslinių tyrimų atlikimą paskatino tai, jog minėtos medžiagos gamybos proceso metu į aplinką išskiria daug anglies dioksido.

„Betono gamyboje mažinant portlandcemenčio kiekį kaip alternatyvą pasirinkome pramonines atliekas. Modifikuojant ceolitines katalizatoriaus atliekas tyrėme medžiagą, kuria galima pakeisti dalį portlandcemenčio. Visa tai turi tiesioginę įtaką į aplinką išskiriamo anglies dvideginio kiekiui“, – teigė jaunoji mokslininkė.

Studentė taip pat atkreipė dėmesį, kad gautas betonas, naudojant jų siūlomą rišiklį, yra beveik dvigubai atsparesnis ugniai nei įprastas. Dar vienas rišiklio privalumas – jo gamybai nereikia nei aukštos temperatūros, nei aukšto slėgio, o jo gamybos metu utilizuojamos atliekos.

Magistrantūra – norintiems tobulėti
modifikuota ceolitine

Modifikuota ceolitinė naftos katalizatoriaus atlieka

M. Mičelytė pripažįsta, kad jos iki šiol atlikti tyrimai ir rengti moksliniai straipsniai nėra tiesiogiai susiję su magistrantūros baigiamojo darbo tema, tačiau džiaugiasi, kad turi visas galimybes naudotis KTU laboratorijomis, įgyti papildomos patirties, įvairių projektų metu susipažinti su verslo srities atstovais.

„Dalyvauti įvairiuose projektuose yra labai naudinga, todėl stengiuosi pasinaudoti kiekviena galimybe, nes tai leidžia praplėsti kontaktų ratą, gauti naudingos informacijos, o kai kuriuos profesinius ir asmeninius aspektus pamatyti iš kitos pusės. Tai itin svarbu norint tobulėti“, – įsitikinusi M. Mičelytė.

Statybos inžinerijos studijų programos magistrantė taip pat įžvelgia aiškų skirtumą tarp bakalauro ir magistrantūros studijų. Tai – suvokimas, kokios patirties norima įgyti: „Studentai, kurie renkasi magistrantūrą, yra apsisprendę dėl savo žinių gilinimo konkrečioje srityje. Jie moka ir nori mokytis, sisteminti aktualią ir reikiamą informaciją.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video