KTU parodoje-konkurse „Technorama 2017“ apdovanota 19 darbų

KTU parodoje-konkurse „Technorama 2017“ apdovanota 19 darbų

technorama 2017 0
Eglės Gendrėnaitės nuotr.

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusioje tarptautinėje jaunųjų mokslininkų parodoje-konkurse „Technorama 2017“, kurį organizuoja Kauno technologijos universitetas (KTU), prizai už geriausius darbus atiteko devyniolikos darbų autoriams. Nugalėtojai pasidalino beveik 6 tūkst. eurų prizinį fondą, kurį pažangioms idėjoms skatinti ir įgyvendinti bei inovatyviausių technologinių sprendimų ir jų prototipų tobulinimui skyrė renginio rėmėjai ir partneriai.

Nugalėtojas – antimikrobiniu aktyvumu pasižymintis silikonas

Pirmąją vietą užėmė ir pagrindinį 1 000 eurų KTU Rektoriaus piniginį prizą laimėjo KTU jaunoji tyrėja Aistė Lisauskaitė už antimikrobinio silikono inovaciją. A. Lisauskaitės teigimu, jos sukurtas antimikrobinis silikonas leidžia apsaugoti vartotoją nuo hospitalinių infekcijų sukeliamų problemų ir pasižymi labai stipriu antimikrobiniu poveikiu. Jis yra suderinamas su žmogaus audiniais ir skysčiais. „Antimikrobinis silikonas gali būti naudojamos visose srityse, kuriose reikalingas antimikrobinis efektyvumas“, – teigia inovacijos autorė.

II vietą ir 600 eurų KTU skatinamąjį piniginį prizą laimėjo Cheminės technologijos studenčių Augustės Baltrukevičiūtės, Rimantės Kutraitės, Jūratės Gaidemauskaitės, Linos Ščiupakovaitės ir lekt. Odetos Baniukaitienės darbas „Injekcinės biomedžiagos audinių inžinerijai“. Išradimas gali būti panaudojamas, pavyzdžiui, injekcijoms į galvos odą, skatinant plaukų augimą, odos regeneraciją, osteoartrito sukeliamam sąnarių skausmui gydyti, kaulinio audinio regeneracijai.

III vieta ir 400 eurų KTU skatinamasis piniginis prizas skirtas Elektros ir elektronikos fakulteto studentams Gretai Baltrušaitytei, Donatui Miklušiui, Povilui Bendinskui ir Rokui Stankui už darbą „Pėdos slėgio matavimo jutiklis“. Laimėtojai teigia, kad išradimas yra naudingas daugelyje sričių, pavyzdžiui, sveikatos priežiūroje (pusiausvyros stebėjimas), sporte (stebint atletų kojų darbą) ir avalynės gamyboje (išnagrinėjus eiseną ir pėdų darbą gali būti pagaminami individualūs batai ar padai, dedami į kitą avalynę).

Dar šešiolikai darbų įteikti KTU „Technorama 2017“ rėmėjų prizai

Eglės Gendrėnaitės nuotr.

Specialus KTU Alumnų asociacijos 500 eurų piniginis prizas už geriausią technologinį sprendimą skirtas Jurgitai Kuknauzaitei ir Arminui Ilginiui už darbą „Inovatyvūs mikrobiniai kuro elementai tvariai bioelektros gamybai“.

Specialūs keturi UAB „Intermedix Lietuva“ piniginiai prizai po 500 Eur už geriausius IT srities darbus skirti: Deividui Bakanui, Džiugui Moliui, Martynui Railai, Jevgenijui Toldinui ir Mantui Zdanavičiui už darbą „Ekonomiško šiukšlių išvežimo sistema“; Edvinui Danevičiui už darbą „Žaidimas paremtas minkštų kūnų fizikomis“; Ugniui Malūkui už darbą „Vaizdo atpažinimo sistema robotui bei autonominiam automobiliui, skirta atpažinti ne tik važiuojamosios, bet ir einamosios dalies objektus“; Lukui Jonylai už darbą „Modulinė lazerinių projektorių ir apšvietimo instaliacijų valdymo sistema“.

Du specialius prizus įsteigė UAB „Practica Capital“ – 500 eurų piniginis prizas „Pirmoji investicija į Jūsų būsimą verslą“ skirtas Mariui Urbonavičiui, Daliui Girdzevičiui ir Šarūnui Varnagiriui už darbą „Hy-End – vandenilio, skirto mažos galios prietaisams, sintezė panaudojant vandens ir plazmoje aktyvuoto aliuminio reakciją“, o 250 eurų paskatinamasis piniginis prizas įteiktas Andriui Romualdui Juknevičiui, Edvinui Litvinui, Mantui Venslauskui ir Algimantui Bubuliui už darbą „Ultragarsinė apyrankė“.

„Aržinai.lt“ „Technoramos 2017“ dalyviams skyrė tris specialius prizus: 100 eurų piniginis prizas „Technomenas. Technologijomis paremti meno darbai, kurie galėtų papuošti Kaunas ─ kultūros sostinė renginį“ skirtas Laimai Mažeikytei ir Andriui Paulauskui už darbą „Išplėstinis tikrovės projektas „Ką Kaunas?“; 100 eurų piniginiu prizu „Technoatmintis. Į istoriją ir paveldą. Darbai, kurie leidžia technologijų pagalba prikelti ir saugoti istoriją“ apdovanoti Andrius Paulauskas, Tomas Janušauskas, Brigita Keršytė ir Martynas Brazauskas už darbą „Kauno tvirtovė virtualioje realybėje“; 100 eurų piniginį prizą „Technosveikata. Technologijos skatinančios sveikatinimo veiklas“ skirti Andriui Paulauskui ir Ievai Aleknaitei-Dambrauskienei už darbą „Pusiausvyros lavinimo įrenginys naudojant virtualią realybę“.

Eglės Gendrėnaitės nuotr.

Specialus „Mozilla“ prizas 5 išmanieji laikrodžiai skirti trims perspektyviausioms komandoms: Paulinai Štreimikytei ir Gretai Grigoravičiūtei už darbą „GrainJOY avižų pienas“; Olgai Belukhinai už darbą „Naudotų padangų tekstilės atliekų perdirbimas į skystuosius angliavandenilius“; Tatariants Maksym ir Yousef Samy už darbą „Recycling of full-size waste printed circuit borads using an organic solvent“.

Specialų „Turing Society“ prizą 2 bilietus į Front-end bootcamp Kaune už geriausią švietimo pažangą skatinančią idėją laimėjo Rūta Bielytė, Emilija Raciūtė, Živilė Hofmanaitė, Dileta Surgautaitė ir Justė Rimkevičiūtė už darbą „Kriptografijos mokymosi sistema“.

Renginio akimirkų galeriją galite peržiūrėti KTU „Startup Space“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Temos: KTU, Paroda-konkursas „Technorama"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai