Top Baneris

KTU komanda – prestižinių Europos inžinerijos varžybų nugalėtoja

2016 rugsėjo 13 d.
J. Šeštakauskaitės nuotr.
J. Šeštakauskaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų komanda Europos inžinerijos varžybų finale pirmąkart lipo ant nugalėtojų pakylos. Kategorijoje „Team Design“ nugalėję lietuviai jau ketvirtus metus atstovavo visam Baltijos šalių regionui.

KTU magistrai Lukas Venčkauskas (Statybos ir architektūros fakultetas), Naglis Ausmanas (Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas), Elektros ir elektronikos fakulteto absolventai Dainius Stankevičius ir Marius Gailius, kurie taip pat yra KTU Biomedicininės inžinerijos instituto darbuotojai, tikisi išsaugoti įgytą komandinio darbo patirtį ir išlikti komanda – ne tik varžybose, bet ir gyvenime.

Užduotys – kiaušinio pakavimas ir išminavimas

Šių metų inžinerijos finalinėse varžybose studentų komandoms buvo skirta po dvi užduotis. Pirmoji užduotis „Team Design“ kategorijoje buvo sukurti automatizuotą sistemą dūžtantiems kroviniams pakuoti. Komandos konstravo automatizuotą surinkimo liniją, kuri paimtų dėžę iš sandėlio, ją sulankstytų ir suklijuotų, užpildytų putplasčiu, įdėtų krovinį, užklijuotų, ir paliktų išsiuntimo sandėlyje. Dūžtantį krovinį simbolizavo kiaušinis.

„Tai buvo labai sunki užduotis. Tik trims komandoms iš penkiolikos apskritai pavyko supakuoti bent po vieną dėžę, ir tik viena iš tų dėžių atlaikė 5 metrų laisvo kritimo testą, t. y. išsaugojo kiaušinį“, – pasakojo laimėjusios komandos atstovas D. Stankevičius.

Atliekant antrąją užduotį, reikėjo sukurti sistemą, kuri iškastų miną, perkeltų ją į išminavimo zoną ir saugiai išminuotų. Minos šioje užduotyje taip pat buvo kiaušiniai, o išminavimą simbolizavo kiaušinio turinio pašalinimas. Abiems užduotims įgyvendinti reikėjo pirkti medžiagų už virtualiuosius kreditus – medžiagų kiekis buvo ribotas, o kreditus taip pat reikėjo taupyti, norint gauti daugiau taškų.

ktu komanda 2

Išmoko dirbti komandoje

D. Stankevičiaus teigimu, geriausia varžybų patirtis yra komandinis darbas ir streso valdymas: „Kiekvienas mūsų komandos dalyvis yra atsakingas už tam tikrą sritį, tačiau išmano ir kitas, todėl kilus problemoms, sprendimus galime priimti visi. Džiugu, kad kaskart dalyvaudami šiose varžybose patobulėjame kaip komanda.“

Varžybas organizuoja Europos technologijų studentų taryba. Jos vyksta keliais etapais. Vietos, nacionalinėse ir regioninėse varžybose nugalėjusios komandos susitinka Europos finale, kuris kasmet organizuojamas rugpjūtį. Lietuvoje šios varžybos vyksta jau 11 metų.

Šiais metais finalinės varžybos vyko Belgrade, Serbijoje. Kūrybines inžinerines užduotis sprendė geriausios penkiolika Europos technologijos studentų komandų.

ktu komanda 3

KTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video