Top Baneris

Kritikos strėlės Lietuvos bendrajam planui: vadina neskaidriu ir neprofesionaliu

2021 gegužės 23 d.
lietuvos bendrasis planas kaunas architektų rūmai
Kaunas (BNS nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų rūmai (LAR), vienijantys Lietuvos architektūros ir urbanistikos profesionalus, viešai reiškia nepritarimą aukščiausio lygio valstybės teritorijų planavimo dokumentui – Lietuvos bendrajam planui.

Aplinkos Ministerija suderino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą (LRBP), nors nepritarimą pasiūlytiems sprendiniams išreiškė bei savo siūlomus pakeitimus pateikė tiek Lietuvos architektų rūmai, tiek ir mokslininkai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros.

Lietuvos architektų rūmų Taryba, išanalizavusi suderintą LRBP versiją, nustatė tris pamatinius LRBP trūkumus:

  1. LRBP yra neprofesionaliai parengtas tiek iš mokslinės, tiek iš metodinės pusės: neigiama urbanistinė tradicija, naudojamos neapibrėžtos sąvokos, trūksta metodikos.
  2. Nėra nuostatų, nurodančių, kaip įgyvendinti LRBP sprendinius žemesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentuose: daugelis sąvokų bei sprendinių yra neaiškūs ir gali būti traktuojami prieštaringai.
  3. LRBP rengimo proceso negalima laikyti skaidriu – manoma, kad tokio lygio dokumentui prasminga atlikti ir paviešinti nepriklausomą ekspertinį vertinimą, nors teisės aktai, anot LAR to ir nereikalauja.

LAR atkreipia dėmesį, kad nors Lietuvos architektų rūmų ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros specialistai dalyvavo diskusijose dėl LRBP sprendinių patobulinimo, vis dėlto į pateiktas pastabas nebuvo atsižvelgta.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video