Top Baneris

Kretingos rajono gyventojus pasieks centralizuotai tiekiamas vanduo

2016 rugpjūčio 25 d.
Bendrovės „Kretingos vandenys“ nuotr.
Bendrovės „Kretingos vandenys“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kretingos rajone įsibėgėja vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros atnaujinimo bei plėtros darbai, kuriuos, įgyvendindamos Europos Sąjungos (ES) remiamą vandentvarkos projektą, vykdo bendrovė „Kretingos vandenys“ ir Kretingos rajono savivaldybė.

Siekiant pagerinti Kretingos rajono gyventojų buitį ir ekologinę aplinkos būklę, šių metų pradžioje pradėta vykdyti Grūšlaukės ir Jokūbavo gyvenviečių vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo infrastruktūros plėtra. Projekto metu planuojama pakloti apie 1,5 kilometro vandens tiekimo ir beveik 15 kilometrų nuotekų tinklų, pastatyti dvejus buitinių nuotekų valymo įrenginius.

Metams įpusėjant baigiami tiesti nauji nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklai, vyksta Jokūbavo ir Grūšlaukės nuotekų valymo įrenginių statyba, baigti rekonstruoti susidėvėję Peldžių g. vandentiekio tinklai Grūšlaukės kaime.

Projekto metu, 2015 metais, atlikta vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtra ir Salantuose. Gyvenvietėje iš viso paklota apie 6 kilometrus naujų vandentiekio tinklų ir apie 10 kilometrų nuotekų tinklų. Baigus projektą prie centralizuotų vandens tinklų sudaryta galimybė prisijungti 130, o prie nuotekų tinklų – 198 abonentams. Dabar Salantų miesto gyventojai gali džiaugtis geresnės kokybės geriamuoju vandeniu ir patogiu buityje susidariusių nuotekų tvarkymu.

2015 metais įgyvendinant projektą tiekiamo geriamojo vandens kokybė pagerinta ir Jokūbavo gyventojams: čia pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys vandenyje esančius geležies, mangano ir kitus junginius.

Aplinkos apsaugai bei žmonių sveikatai svarbus projektas dalinai finansuojamas iš Sanglaudos fondo lėšų pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.2-APVA-V-013 priemonę „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ūkio gerinimas“.

Šių metų birželio pabaigoje pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 05.3.2-APVA-V-013-01-0005 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kretingos rajone (Jokūbave, Grūšlaukėje ir Salantuose)“ sutartis. Iki šiol projektas buvo finansuojamas pagal ES 2014–2020 m. programos laikinojo finansavimo tvarką. Projekto vertė – 5,41 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 5,14 mln. eurų skiria ES, likusią dalį (270 tūkst. eurų) – Kretingos rajono savivaldybė. Dar apie 17 tūkst. eurų iš nuosavų lėšų finansuoja „Kretingos vandenys“.

Projektą numatoma baigti 2017 metų pirmoje pusėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video