Top Baneris

Kretingoje baigtos Baltijos šalyse unikalios plastiko taros gamyklos statybos

2020 rugsėjo 23 d.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Bankas „Luminor“ finansavo naujos plastiko taros gamyklos „Terekas“ statybas Kretingoje. Įmonės gaminama išskirtinė plastiko pūtimo technologija yra vienintelė Baltijos šalyse. Jau 26 metus dirbanti įmonė šiuo metu siūlo universalias plastiko taros pūtimo mašinas, kurias eksportuoja į 26 pasaulio šalis, o didžiausią savo produkcijos dalį tiekia į JAV ir Kanadą.

Įmonės „Terekas“ gamyklos statybai „Luminor“ paskolino 1,9 mln. eurų. Naujos, 3200 kvadratinių metrų gamyklos pastatymas kainavo per 5 mln. eurų, dalis sumos skirta iš Europos Sąjungos fondų. Nuo 1994 metų veikianti įmonė „Terekas“ dabar yra sėkmingai atradusi savo nišą ir gamina įrenginius, pučiančius plastikinę tarą. Įmonės įrenginiai yra unikalūs tuo, kad viena mašina gali išpūsti skirtingo dydžio tarą – nuo kosmetikos ir dantų skalavimo skysčio buteliuko iki 5 litrų talpos butelio, ir perėjimas iš vieno standarto į kitą užtrunka tik pusę valandos. Kitose mašinose tokiu atveju reikia perrinkti detales, ir tai gali trukti net 8 valandas, o kai kurie gamintojai skirtingoms taroms gaminti apskritai negali pasiūlyti vienos mašinos.

„Bankas „Luminor“ dirba su šia įmone nuo pat jos įsikūrimo. Per kone tris dešimtmečius finansavome ir palaikėme visus jų plėtros ir inovacijos planus. Ypač didžiuojamės, kad prisidedame prie šio ambicingo projekto ir įmonės sėkmės“, – sako „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas Lietuvoje Vytis Žegužauskas.

Allbottles

Užsienyje su „FlexBlow“ prekės ženklu dirbanti lietuvių įmonė net 40 proc. savo produkcijos eksportuoja į JAV ir Kanadą, taip pat į Švediją, Daniją, Vokietiją, Portugaliją, Italiją, Kazachstaną, Rusiją ir kitas šalis. „Tereko“ gamykloje Kretingoje dirba 140 žmonių, dar 40 darbuotojų dirba kitose pasaulio šalyse.

„Stengiamės visada investuoti į naujausias technologijas, pažangius sprendimus. Tik ką pasirašėme sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra dėl naujų prototipų kūrimo – ketiname kaitrines lempas savo aparatuose keisti į kaitinimą lazeriais. Kas ypač svarbu šiandien – mūsų mašinos yra draugiškos aplinkai, galima naudoti perdirbtą plastiką. Norime būti žingsniu priekyje, todėl mums svarbu, kad mūsų planus, idėjas ir progresą palaiko „Luminor“ bankas“, – sako  Juozas Maksvytis, įmonės „Terekas“ generalinis direktorius.

Su lietuvių sukurtomis mašinomis „FlexBlow“ per metus visame pasaulyje yra pagaminama 1 milijardas plastiko butelių.

blowmouldingmachinemanufacturing

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video