Top Baneris

Krematoriumo sostinėje likimas – ir miestiečių rankose

2017 sausio 6 d.
Krematoriumas Rygoje. rigaskrematorija.lv nuotr.
Krematoriumas Rygoje. rigaskrematorija.lv nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pastatyti krematoriumą Vilniuje planavo jau ne vienas verslininkas, tačiau, pasipriešinus gyventojams, o krematoriumo Olandų gatvėje atveju – ir sostinės savivaldybei, nė vieno projekto realizuoti taip ir nepavyko. Panašus scenarijus susiklostė ir Elektrėnuose, Kaune, kol kas krematoriumo kaimynystės neišsigando tik kėdainiškiai.

Sostinės valdžia organizuoja apklausą (tiesa, jau ne pirmą) ir kviečia vilniečius išreikšti savo nuomonę apie galimą krematoriumo statybą sostinėje. Apklausoje suminėtos galimos krematoriumo statybos zonos. Kaip teigiama savivaldybės pranešime, kremavimo paslaugos nėra viena iš savivaldybės atliekamų funkcijų, tačiau Vilniaus miesto taryba turės priimti sprendimą dėl tinkamiausių krematoriumo statybos zonų, tačiau norima apsidrausti ir sprendimą priimti atsižvelgus į gyventojų išsakytą nuomonę.

Daugelyje Europos miestų krematoriumai būna išskirtinės architektūros pastatai, harmoningai įsiliejantys į supantį miesto kontekstą su darniai suprojektuota aplinka, kuriančia rimties ir susikaupimo atmosferą.

Prie apklausos pateiktas ir savivaldybės nagrinėjamų 10 zonų galimai krematoriumo statybai žemėlapis. Krematoriumui siūlomos teritorijos – miesto pakraščiuose. Vis dėlto sunku tikėtis, kad gyventojai, kurių kaimynystėje aplinkkelis, vandens valymo įrenginiai ar gamyklos, noriai įsileis dar ir krematoriumą.

Apklausoje galima dalyvauti iki sausio 20 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video