Top Baneris

KPD sureagavo į planuojamas statybas Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios teritorijoje

2018 kovo 2 d.
Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios
Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia. VilniusGO.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kol vilniečiai ruošiasi piketui dėl Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios ir vienuolyno ansamblio teritorijoje planuojamo viešbučio su konferencijų centru ir biurų pastato, Kultūros paveldo departamentas paskelbė dar praėjusių metų pabaigoje Vilniaus skyriuje nagrinėjant projektinių pasiūlymų sprendinius, susirūpinęs dėl architektūrinių sprendinių.

Bandydamas išvengti kaltinimų paveldo interesų neapgynimu arba savo kompetencijos ir įgaliojimų viršijimu, KPD nusprendė inicijuoti konsultacijas su visuomene.

Pagal Architektūros įstatymo nuostatas, už naujų architektūrinių sprendinių derinimą Kultūros paveldo departamentas nėra atsakingas. Taip pat visuomenei svarbu įsisąmoninti, kad naujajame Statybų įstatyme yra nustatyta tvarka, kaip atliekama projektinių pasiūlymų svarstymo ir vertinimo procedūra.

KPD, reaguodamas į žiniasklaidos ir visuomenės susirūpinimą sukėlusią informaciją apie Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bei vienuolyno ansamblio prieigose planuojamus plėtros planus, ragina kompetentingas institucijas, visuomenines organizacijas ir visuomenės atstovus aktyviai dalyvauti projektinių pasiūlymų viešo svarstymo procese.

Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus paraginta Vilniaus miesto savivaldybė pradeda projektinių pasiūlymų viešinimo ir svarstymo procedūrą, todėl visos suinteresuotos visuomenės organizacijos, institucijos ir visuomenės atstovai turėtų sekti Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje www.vilnius.lt viešinamą informaciją ir aktyviai, laiku reaguoti bei dalyvauti projektinių sprendinių svarstyme.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video