Top Baneris

Kovo 1 d. ekspertai diskutuos vebinare – „Tvarumas viešosiose erdvėse: kaip idėjas paversti realybe?“

2024 vasario 12 d.
tvarumas
Pasidalykite straipsniu

Tvarumas ir kaip jį pasiekti statybų sektoriuje išlieka aktualija. Ypač gvildenamos viešųjų erdvių ir gatvių kūrimo, jų žalumo ir ilgaamžiškumo užtikrinimo problemos. Apie tai įvairių sričių ekspertai diskutuos jau kovo 1 d. vebinare „Tvarumas viešosiose erdvėse: kaip idėjas paversti realybe?“.

Lietuvoje šiandien eskaluojama „trinkelizacijos“ problema. Vasarą patiriant įkaitusių miesto gatvių karštą alsavimą, pradedame suprasti, kad išsaugoti ir plėtoti miestų žalumą, teikiančią pavėsį ir atgaivą, yra gyvybiškai svarbu. Tai yra vienas iš aiškiausiai matomų tvarumo pavyzdžių, tačiau yra būdų, apie kuriuos kartais net nepagalvojame.

Tvarumo sąvoką kartais gali būti sunku suprasti dėl jos platumo. Anot Aplinkos apsaugos instituto, tvarumas – harmonijos palaikymas tarp žmonių, gamtos bei visuomenės tarpusavio santykių.

Prie tvarumo kuriant viešąsias ir lauko erdves prisideda medžiagų parinkimas, jų apdirbimas, įvairūs projektavimo sprendimai ir dar daugiau. Neretai šie aspektai turi būti apgalvojami pagal skirtingas ir individualias situacijas, nes tai, kas veikia vienu atveju, gali visai neveikti kitur. Svarbiausias siekis kuriant tvarias erdves, yra rasti ilgaamžiškus sprendimus, kurie atsparūs išoriniams veiksniams, palankūs visuomenei ir tausoja aplinką.

Lietuvos miestuose jau galime rasti projektų, kuriuose vienu iš prioritetų buvo iškeltas tvarumo klausimas, todėl šios vietos turi užslėptų vandens nutekėjimo ar pernaudojimo sprendimų, yra draugiškos žmonėms su negalia, natūralus akmuo pakeičia betoną ir pan. Tvarumas suprantamas ne tik per ekologiškumo prizmę, žvelgiama į tai plačiau, per socialinę, infrastruktūrinę, ekonominę ir ekologinę perspektyvas. 

Vebinare „Tvarumas viešosiose erdvėse: kaip idėjas paversti realybe?“ ekspertai gvildens temas apie tvarų gatvių ir viešųjų erdvių kūrimą, betono keitimą natūraliomis medžiagomis, dalysis viešųjų erdvių gerąja praktika iš skirtingų perspektyvų.

Vebinare dalyvaus kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas, Vilniaus vystymo kompanijos tvarumo vadovas Vaidas Matulionis, Kauno miesto savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, „Ponas Akmuo“ vadovas Mindaugas Verbickas.

Renginys yra nemokamas.

Data: 2024 m. kovo 1 d.

Laikas: 10.00–12.00 val.

Vieta: ZOOM.

Registracija į vebinarą ČIA.

Vebinarą moderuos Simonas Barsteiga.

Organizatoriai: „Statyba ir architektūra“, „Ponas Akmuo“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video