Top Baneris

„Kopūstų lauko“ iniciatyva pastebėta Europoje

2017 gruodžio 19 d.
„Kopūstų laukas“
„Kopūstų laukas“. Dariaus Petrulio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Europos Tarybos Faro konvencijos tinklas įvertino Žemųjų Šančių bendruomenės „Kopūstų lauko“ iniciatyvą. Tai pirmasis Lietuvos projektas, kurį vertino ši konvencija.

„Kopūstų lauke“ šį rudenį lankėsi Faro konvencijos ekspertai – Prosperas Wanneris (Italija) ir Julie de Muir (Prancūzija). Jie parengė dvejų metų veiksmų planą „2018–2019 m. Kopūstų laukas“. Kitąmet planuojama surengti Faro mokyklą „Bendruomenės menas ir vietokūra Kaune.“

„Mainai su kitomis valstybėmis leidžia spręsti lokalias problemas, kelti kultūrinę savimonę. Taip pat suteikia galimybę dalyvauti kitose programose, tokiose kaip, pavyzdžiui, ATRIUM kultūrinis maršrutas. Šis maršrutas skirtas XX amžiaus totalitarinių režimų architektūrai Europos miestų atmintyje. Jame daugiausia dėmesio skiriama architektūrai, kuri gali būti vadinama „nepatogia“, „disonuojančia“, – teigia idėjos autoriai Vita Pukelytė ir Ed Carroll.

Žemųjų Šančių bendruomenė, kaip tinklo dalis, bus matoma Europos Tarybos svetainėje ir bus skatinama jos veikla. Tikimasi, kad ši narystė taip pat paskatins ir kitas Lietuvos bendruomenes jungtis prie Faro konvencijos ir jos tinklo.

Šančių paradą Rygos „Urbanistinių tyrimų institutas“ pripažino kaip vieną iš įspūdingiausių 2017 metų bendruomenių renginių Europoje.

Primename, jog „Kopūstų laukas“ yra žymus dėl iš apačios kilusios pilietinės iniciatyvos, kuri pasireiškė vietos gyventojų susitelkimu keičiant daugiau nei 20 metų dykvietės statusą turėjusią teritoriją ir kuriant joje viešąją erdvę.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video