Top Baneris

Konkurso „Kauno akcentai“ kraitis – 80 darbų

2016 liepos 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas „Kauno akcentai“ pasiekė pusiaukelę. Savo kūrybines idėjas dešimčiai skirtingų Kauno vietovių papuošti pasiūlė net 80 dalyvių. Dešimties geriausiųjų skulptūros ir kitokie meniniai akcentai papuoš Kauno centrą ir senamiestį, o nepriklausomos komisijos atrinktų darbų autoriams atiteks premijos po 1 tūkst. eurų.

Kauno miesto tarybos narys, architektas Jonas Audėjaitis sako, kad menininkai savo aktyvumu įrodė pritariantys mieste vykstančioms pozityvioms permainoms ir norintys prisidėti gražinant jo veidą: „Pirmiausia reikia pasidžiaugti, kad toks idėjų konkursas kaip „Kauno akcentai“ apskritai atsirado. Nesitikėjome, kad sulauksime tiek daug paraiškų. Nors dalyvauti konkurse pakviesta kūrybinė bendruomenė iš pradžių reagavo vangiai, tačiau vėliau „įsibangavo“. Iš tiesų džiugina menininkų išmonė ir noras miestą matyti kitokį, gražesnį.“

Netrukus ir visi kauniečiai galės susipažinti su siūlomais meniniais akcentais.

„Sulaukėme išties daug paraiškų, tad pasirinkti bus iš ko. Komisijai teks nelengva užduotis, mat darbų amplitudė svyruoja nuo tradicinės monumentaliosios iki itin modernių kinetinių skulptūrų bei interaktyvių sprendimų“, – konkursui pateiktus darbus apibūdino Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas ir vertinimo komisijos pirmininkas Saulius Rimas.

Komisijos nariams teko atplėšti ne tik daugybę vokų su vizualizacijomis, bet ir atidaryti dėžes, kuriose dalyviai pateikė daug mažesnio mastelio skulptūras. Idėjų vertinimas pirmajame etape vyksta neatskleidžiant jų autorystės, kad visų konkurso dalyvių galimybės būtų lygios. Idėjų autoriai paaiškės tik antroje konkurso dalyje, išrinkus geriausius projektus.

Pagrindiniai meninių akcentų vertinimo kriterijai – originalumas, dermė su supančia aplinka, estetiškumas, skulptūros patvarumas ir ilgaamžiškumas bei ekonominis pagrįstumas. Išrinkus nugalėtojus, jų kūriniai papuoš dešimt skirtingų Kauno centro ir senamiesčio erdvių.

Visa informacija apie konkursą skelbiama oficialioje interneto svetainėje www.akcentai.kaunas.lt.

Kauno savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video