Top Baneris

Konkursas „Vokietijos ūkio apdovanojimai Lietuvoje 2015“

2015 kovo 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Tvariai verslo sėkmei ypatingai svarbi yra naujų rinkų paieška. Naujos rinkos šiuo atveju gali būti suprantamos kaip geografiškai naujos eksporto kryptys, nauji regionai, pasaulinės rinkos, į kurias pavyko įžengti sėkmingai įgyvendinant marketingo strategijas, bendradarbiaujant su partneriais bei pasiūlius rinkai konkurencingą produktą.

Kita vertus, tai gali būti reikšmingi produktų/paslaugų asortimento patobulinimai, kurių dėka įmonei atsivėrė naujos „vidinės“ rinkos.  Atsižvelgiant į dabartinius ekonominius iššūkius, su kuriais susiduria daugelis Lietuvos įmonių politinių krizių ir ekonominių pasekmių akivaizdoje, plėtra į naujas rinkas atlieka ypatingai svarbų vaidmenį bei užtikrina darnią įmonės ateitį, konkurencingumą ir inovatyvumą.

Atsižvelgdami  į tai, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje (AHK Baltijos šalyse) paskelbė 2015 metų „Vokietijos ūkio apdovanojimų Lietuvoje“ konkurso nominaciją –  „Sėkmė naujose rinkose“.

Sėkmė naujose rinkose šiame projekte suprantama kaip sėkmingas Lietuvos įmonės žengimas į naują, iki tol dar neatrastą eksporto rinką, ypatingai į Vokietiją, atsižvelgiant į:

 • pačios įmonės įgyvendintas marketingo strategijas dėl geografiškai naujų rinkų paieškos;
 • naujų marketingo ir/arba pardavimo strategijų panaudojimas partnerių naujuose regionuose arba rinkos nišose paieškai;
 • produktų asortimento išplėtimas, žengiant į naujas rinkas;
 • aktyvų dalyvavimą tarptautiniuose forumuose ir parodose, naujų rinkų paieškos projektuose ir pan.;
 • bendradarbiavimą tarptautinių tyrimų ir vystymo srityje;
 • produktų/paslaugų adaptavimą tarptautinių rinkų kokybės standartams ir sertifikatams;
 • šiuolaikinių personalo švietimo ir mokymo metodų naudojimą įmonėje, atsižvelgiant į naujų rinkų iššūkius;
 • įmonės esamą arba planuojamą eksporto veiklą ir plėtros strategiją Vokietijos rinkoje.

Konkurso tikslas

2015 metų „Vokietijos ūkio apdovanojimų“ tikslas – įvertinti ir paskatinti sėkmingai veikiančias Lietuvos įmones, kurios atsiliepdamos į  nacionalinės, regioninės ir tarptautinės ekonominės situacijos iššūkius, atvėrė naujas rinkas.

Apdovanojimas bus įteiktas įmonei ir jos darbuotojams už verslų ir toliaregišką mąstymą tarptautinėse rinkose bei atitinkamų šiuolaikinių ir tvarių strategijų įgyvendinimą. Konkurse bus pagerbti išskirtiniai ir pavyzdiniai pasiekimai šioje srityje, kurie teigiamai įtakojo įmonės veiklą bei kurie gali padrąsinti kitas įmones įžvelgti naujų rinkų, ypatingai Vokietijos, galimybes ir priimti jų iššūkius.

Dalyvavimo sąlygos ir reikalavimai

Tikslinė šių metų „Vokietijos ūkio apdovanojimų Lietuvoje“ grupė yra sėkmingai Lietuvoje veikiančios smulkios arba vidutinės įmonės, kurios pastaruoju metu atrado naujas rinkas ir partnerius savo produktams ir paslaugoms, o toks rinkų išskaidymas joms leido išvengti priklausomybės nuo rinkos svyravimų ir padėjo įveikti sunkumus. Bus vertinami ne tik ekonominiai įmonės rodikliai, bet ir aplinkosauginė bei socialinė įmonės veikla. Sėkmingo  dalyvavimo konkurse prielaida – verslo ryšiai su Vokietija arba aktyvi verslo kontaktų Vokietijoje paieška. Įmonė privalo būti registruota Lietuvoje ir vykdanti veiklą.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai

  Rekomenduojami video