Top Baneris

Statybų sektoriaus konferencijoje – ir Vilniaus miesto skaitmeninis modelis

2019 kovo 4 d.
„Skaitmeninė statyba“
Pasidalykite straipsniu

Kodėl privatus sektorius jau ne vienerius metus statinių projektavimui ir visiems statybos etapams pasitelkia BIM modelį, o viešasis sektorius vis dar delsia? Kaip BIM padeda įveikti „Statybos 4.0“ keliamus iššūkius Europoje, Skandinavijoje ir Lietuvoje? Kaip atrodome tarptautiniu lygiu ir kur galėtume pasitempti? Į šiuos klausimus žadama atsakyti balandžio 26 d. parodoje RESTA vyksiančioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“.

Vienas šios konferencijos svečių – Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning – disponuoja pagrindine informacija apie 43 mln. Europos Sąjungos (ES) statybos sektoriaus bendruomenę ir jos vystymosi tendencijas. Ją jis planuoja pateikti ir renginio dalyviams. Kiti užsienio pranešėjai pristatys Kopenhagos oro uosto bei Tamperės miesto skaitmeninius modelius bei kitus projektus.

Konferencijoje bus kviečiama diskutuoti apie iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo etapais, ir kokią įtaką tai turi neatidėliotiniems pokyčiams teisiniam reguliavimui.

„Šiais metais turime kuo pasidžiaugti. Tarp Lietuvos statybos sektoriaus lyderių nerasime nei vienos įmonės, kuri savo darbe netaikytų BIM metodologijos. Lietuvos statybos įmonės, teikdamos eksporto paslaugas, jau ne vienerius metus taiko BIM. Vilniaus Gedimino technikos universitete išleidžiama jau trečia magistrantų karta, mokanti taikyti BIM. Džiugu, kad privatus sektorius eina koja kojon su inovatyviu pasauliu. Tačiau viešasis sektorius šioje srityje smarkiai atsilieka. Kiekviena diena, kuria vis atidedame skaitmeninimą, yra nepateisinama, nes lėtiname ekonomikos procesus. Netaikydami „Statybos 4.0“ principų pasmerkiame savo valstybę ledynmečiui“, – sako šios konferencijos iniciatorius, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas Dalius Gedvilas.

Konferencijoje numatoma apdovanoti geriausius Lietuvos BIM projektų autorius. Paraiškas konkursui dar galima teikti iki kovo 19 d. „Skaitmeninės statybos“ interneto puslapyje.

„Pernai sulaukėme virš 23 BIM projektų, šiemet tikimės jų dar daugiau. BIM poreikis rinkoje akivaizdus: šiandien jau daugiau nei 500 registruotų vartotojų naudojasi VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamais BIM dokumentais, prie kurių rengimo prisideda Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos universitetų komandos. Tie, kuriems trūksta žinių, aktyviai mokosi. Iki šios dienos pagal statybos proceso skaitmeninimo „Statinio informacijos modeliavimas BIM“ kvalifikacijos tobulinimo mokymo programą yra mokęsi daugiau nei 300 asmenų“, – vardija D. Gedvilas.

Konferencijoje pristatytus geriausius BIM projektus vėliau bus galima peržiūrėti VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kaupiamoje Lietuvos BIM projektų duomenų bazėje.

Daugiau informacijos: skaitmeninestatyba2019.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video