Top Baneris

Koncesininkas oficialiai perėmė Klaipėdos baseino valdymą

2018 sausio 29 d.
„Klaipėdos baseinas“
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos naujasis daugiafunkcis sveikatingumo centras jau turi valdytoją: pasirašius koncesijos sutartį uostamiesčio baseiną valdys koncesijos konkurso nugalėtojo – bendrovės „Vakarų infrastruktūra“ – įsteigta bendrovė „Klaipėdos baseinas“.

„Koncesijos sutarties pasirašymas – dar vienas labai reikšmingas žingsnis baseino atidarymo link. Net neabejoju, kad naujasis daugiafunkcis sveikatingumo centras bus vienas patraukliausių ir jaukiausių sporto ir sveikatingumo objektų Klaipėdoje. Linkiu koncesininkui sėkmės ne tik įgyvendinant savuosius lūkesčius – labai svarbu, kad jie kiek įmanoma labiau sutaptų su miestiečių lūkesčiais – tiek paslaugos kokybės, tiek kainos aspektu“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Objektas koncesininkui perduodamas 15 metų. Sutarčiai pasibaigus bus skelbiamas naujas konkursas. Dalį baseino paslaugų perka Klaipėdos savivaldybė.

„Įsigyjame 13 tūkst. valandų per metus. Jos bus skirtos senjorams ir neįgaliesiems, vaikų mokymo plaukti programos vykdymui, sportininkams, – pasakoja Saulius Budinas. – Baseino nuomos kaina savivaldybei buvo vienas iš esminių konkurso vertinimo kriterijų. Takelio valandos nuoma atsieis 14 eurų. Kaune tokia paslauga kainuoja 26 eurus.“ Taip pat numatyta, kad per metus savivaldybė baseine galės suorganizuoti 10 renginių nemokamai.

„Bus didelė garbė dirbti naujausiame ir moderniausiame sveikatingumo centre, kur didelis dėmesys bus skiriamas miestiečių sveikatinimui. Pažadame platų skirtingas paslaugas siūlantį krepšelį, išskirtinį dėmesį šeimoms, vaikams ir senjorams, sportininkams, neįprastoms paslaugoms, pavyzdžiui, nardymui. Kainodara šiuo metu yra rengiama, galime patvirtinti, kad bus atsižvelgta į bendruomenės interesus. Tai buvo akcentuota iš savivaldybės pusės konkurso metu, ir mes tą išgirdome. Kainos priklausys nuo pasirinktos paslaugos, kurių miestiečiams bus pasiūlyta tikrai platus spektras“, – teigė konsorciumo vardu kalbėjęs įmonės „Vakarų infrastruktūra“ direktorius Vitalijus Kuodis.

Naujasis baseinas yra vienas svarbiausių uostamiesčio socialinės infrastruktūros objektų. Trijų aukštų, 7400 kv. metrų ploto daugiafunkcis centras yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūroms skirtą zoną. Centre įrengtas 10 plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas. Jame panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios baseiną leidžia padalyti į kelias dalis. Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leis reguliuoti baseino gylį, jį bus galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams. Daugiafunkciame centre taip pat yra įrengta vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia 9 m, o plotis – 8 m. Ji bus pritaikyta ir profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje galės treniruotis iki 15 narų.

Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 16,2 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 4,1 mln. eurų.

Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video